Cena mieszkania w Berlinie. Ile kosztuje mieszkanie w Berlinie w 2023?  - BelSole

Cena mieszkania w Berlinie. Ile kosztuje mieszkanie w Berlinie w 2023? 

Ile kosztuje mieszkanie w Berlinie? Ta kwestia z pewnością zainteresuje wiele osób, które myślą o przeprowadzce na teren Niemiec. Berlin, stolica tego kraju, jest jedną z najczęściej wybieranych destynacji wśród obywateli innych państw. Z naszego artykułu dowiecie się, jaka jest cena mieszkania w Berlinie, sprawdzimy również, ile kosztuje wynajem mieszkania w Berlinie. Zapraszamy do lektury. 

Cena mieszkania w Berlinie. Czy mieszkania w Berlinie są drogie? 

Z oczywistych względów, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest cena mieszkania w Berlinie. Na tę kwestie wpływa wiele czynników, takich jak standard lokalu, jego lokalizacja czy termin oddania do użytku. 

Danych na temat tego, czy mieszkania są w Berlinie są drogie, dostarcza Bloomberg News, międzynarodowa agencja informacyjna z siedzibą w Nowym Jorku. Zgodnie z jest ustaleniami, uśredniona cena mieszkania w Berlinie w kwietniu 2023 roku wynosiła 6093 euro (czyli około 27 545 złotych). Czy mieszkania w Berlinie są drogie? W odpowiedzi na to pytanie z pewnością pomoże porównanie ich cen z tymi, które odnotowuje się w Warszawie. Według większości źródeł, w maju 2023 roku metr kwadratowy mieszkania kosztował około 15 200 złotych. 

Cena apartamentu w Berlinie. Czy apartamenty w Berlinie są drogie? 

Cena mieszkania w Berlinie jest więc zazwyczaj wyraźnie wyższa niż w Warszawie. Należy jednak pamiętać, że zarobki w Niemczech są znacznie większe niż te w Polsce. 

Teraz już wiesz, ile kosztuje mieszkanie w Berlinie. Na koniec sprawdźmy jeszcze, jaka jest cena mieszkania w Berlinie w przypadku wynajmu lokum. Tutaj również decydującym czynnikiem są kwestie związane z wielkością mieszkania i lokalizacją. W przeliczeniu na polską walutę, miesięczny koszt wynajmu mieszkania jednopokojowego w centrum miasta wynosi średnio około 5 tysięcy złotych, natomiast w przypadku obrzeży stolicy Niemiec – poniżej 4000 złotych. Natomiast miesięczny koszt wynajmu mieszkania trzypokojowego w centrum Berlina przekracza 10 000 złotych.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz