Cena alkoholu w Bułgarii. Ile kosztuje Pliska Brandy? Ile kosztuje alkohol w Bułgarii? - BelSole

Cena alkoholu w Bułgarii. Ile kosztuje Pliska Brandy? Ile kosztuje alkohol w Bułgarii?

Wysokie temperatury panujące w Bułgarii kuszą wielu polskich turystów. Po całym dniu spędzeniu na plaży, wiele osób decyduje się poszukać chłodnego orzeźwienia, na przykład kosztując lokalnych drinków. Z tego powodu sprawdzimy, jaka jest cena alkoholu w Bułgarii. W naszym materiale skupimy się też na tym, ile kosztuje słynna Pliska Brandy. Zapraszamy do lektury. 

Cena alkoholu w Bułgarii – czy jest drożej niż w Polsce? 

Jaka jest cena alkoholu w Bułgarii? Ta kwestia z pewnością zaciekawi wielu turystów odwiedzających ten kraj. Poniżej znajdziecie popularne trunki, które możecie nabyć w bułgarskich sklepach. Cena alkoholu w Bułgarii prezentuje się następująco (aby ułatwić kalkulację, cenę podamy od razu w złotówkach): 

  • popularne wina bułgarskie kosztują od około 25 do 40 złotych 
  • lokalne bułgarskie piwa to koszt od około 3 do 5 złotych za butelkę 
  • popularna w niemal wszystkich bałkańskich krajach Rakija w Bułgarii kosztuje od 25 do 60 złotych 
  • koszt najpopularniejszych w Bułgarii marek wódki wynosi zazwyczaj od około 25 do 40 złotych. 

W kontekście tego, jaka jest cena alkoholu w Bułgarii, warto również sprawdzić, ile kosztują trunki w miejscowych barach. Przykładowo, cena piwa w bułgarskich pubach waha się od 8,50 do 15 złotych. Warto jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na wizytę w popularniejszych miejscach, ta cena wzrośnie. 

Tak prezentuje się cena alkoholu w Bułgarii. Jak widać, ceny są porównywalne, a w niektórych przypadkach nawet niższe niż w Polsce. Na koniec sprawdzimy, ile kosztuje Pliska Brandy – jeden z alkoholowych symboli Bułgarii. 

 

IIe kosztuje Pliska Brandy? Cena w Bułgarii 

Na koniec, zgodnie z obietnicą, sprawdźmy, ile kosztuje Pliska Brandy. W zdecydowanej większości lokalnych sklepów, produkowaną w Bułgarii brandy można kupić za około 25-35 złotych (cena może różnić się w zależności od sieci sklepów). Mówiąc krótko, na pytanie “ile kosztuje Pliska Brandy”, można odpowiedzieć jednym słowem – niewiele. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz