Czy w Berlinie jest lotnisko? Ile lotnisk jest w Berlinie? Lotnisko w Berlinie - BelSole

Czy w Berlinie jest lotnisko? Ile lotnisk jest w Berlinie? Lotnisko w Berlinie

Samolot to ulubiony sposób podróżowania większości turystów. Pomimo generowania znaczącego śladu węglowego mającego destrukcyjny wpływ na klimat na naszej planecie, wielu czytelników marzy o podróży samolotem do Berlina. Zastanawiają się oni często czy w Berlinie są porty lotnicze i czy można lecieć do Berlina samolotem. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy zbiór informacji na temat berlińskich lotnisk.

Czy Berlin ma lotnisko? Ile portów lotniczych jest w Berlinie? Lotniska w Berlinie

Będący stolicą naszych kochanych zachodnich sąsiadów Berlin to ważne i duże miasto, dlatego nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że w Berlinie znajduje się duży port lotniczy. W Berlinie jest jedno lotnisko.

 

Jakie lotnisko jest w Berlinie? Lotnisko Berlin Brandenburg informacje

Lotnisko Berlin Brandenburg

Ruch pasażerski w Berlinie obecnie obsługiwany jest przez port lotniczy Berlin Brandenburg imienia Williego Brandta.  Kod IATA lotniska Berlin Brandenburg to: BER. Kod ICAO lotniska Berlin Brandenburg to: EDDB.

Lotnisko im. Williego Brandta położone jest w miejscowości Schönefeld, przy autostradzie A113. Zostało otwarte stosunkowo niedawno, bo 31 października 2020. Koszt jego budowy wyniósł 7,3 miliarda EUR.

Lotnisko w Berlinie łączy z miastem podziemna linia kolejowa. Na lotnisku znajdują się dwie stacje: Flughafen BER – Terminal 1-2 oraz Flughafen BER – Terminal 5.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz