Ceny na Maderze w 2023, czy Madera jest droga? Sposób na tanie wakacje na Maderze - BelSole

Ceny na Maderze w 2023, czy Madera jest droga? Sposób na tanie wakacje na Maderze

Madera nie należy do najtańszych wysp do zwiedzania, ale mamy dla Was sposób na tanie wakacje na Maderze. Do tego wszystkiego zrobimy przegląd przez ceny na Maderze w 2023, odpowiemy ile kosztuje nocleg na Maderze, ile kosztuje lot na Maderę oraz ile kosztują wakacje na Maderze w 2023 i ile kosztuje żywność. Zapraszamy Was, i zobaczycie czy Madera jest faktycznie droga.

Zacznijmy od tego, że pewnie zależy Wam na tym, żeby jednak nie wydać dużo za wycieczkę na Maderę – mamy na to sposób. Ceny lotów na Maderę są zazwyczaj bardzo wysokie na zorganizowanie rozsądnie cenowych wakacji może być problematyczne. Odpowiemy też na Wasze pytania ile kosztuje żywność i jedzenie na Maderze w sklepach w 2023, ile kosztują noclegi i hotele na Maderze, ile kosztują wakacje all inclusive na Maderze w 2023. Zaczynamy od cen lotów!

 

Ceny lotów na Maderę

 

Ceny lotów na Maderę w 2023
Lotnisko Funchal na Maderze

Ile kosztuje lot na Maderę? I czemu tak drogo, chciałoby się zapytać. Głównym problemem z wakacjami na Maderze jest niestety cena lotów na Maderę. Od kiedy szefowie dużych linii lotniczych zaczęli zapowiadać, że tanie latanie się skończyło ceny lotów na Maderę poszybowały (heh). Najtańsze loty w sezonie jakie znaleźliśmy w regularnej cenie bez promocji kosztowały 1200 PLN za osobę w dwie strony. Regularna cena w najatrakcyjniejsze daty wynosiła około 2000 – 3000 PLN za osobę, całkiem sporo jak na loty tanimi liniami lotniczymi. Jest jednak sposób na tańsze połączenia, o czym poniżej napiszemy.

 

Ceny noclegów na Maderze

 

ceny noclegów na Maderze
Domki na Maderze

Ile kosztuje hotel lub apartament na Maderze? To oczywiście zależne jest od standardu, oto przykładowe ceny za hotel lub apartament na Maderze w 2023 roku w sezonie:

Jak widzicie znajdziecie i drogie tanie noclegi i hotele na Maderze. Zazwyczaj wiążę się to z wyborem standardu i miejsca noclegu na wyspie. Najdroższe są oczywiście lokale z pięknym widokiem czy infrastrukturą hotelową.

 

Ceny w sklepach na Maderze

 

ceny w sklepach na Maderze
Przykładowe ceny w markecie na Maderze

Przygotowaliśmy także dla Was ceny jedzenia, żywności na Maderze w 2023 w sklepach jeśli planujecie może sami gotować na Maderze lub chcecie sobie kupić lokalne produkty w ramach pamiątki. 

Ceny przykładowych produktów na Maderze w sklepach w 2023:

Pomarańcze 1 EUR / kg
Melon 2 EUR / szt
Cebula  2 EUR / kg
Marchewka 1,6 EUR / kg
Chleb 1,5 EUR
Bolo Da Nossa 3,39 EUR
Cały kurczak 2,5 EUR
Filet z piersi kurczaka 6,5 EUR / 2 kg
Ser Ilha Farmoso 4,8 EUR / 300 g
Ser Amanteigado 12 EUR / 630 g
Ser Casteloes 12 EUR / 1,2 kg
(szynka) Presunto Fatiado 12 3 EUR / 160 g
Szynka Quartos Casa de Monte 6 EUR / 500 g
Wino Joao Pires Peninsula de Setubal 3,3 EUR / butelka
Wino EA Regional DOC Duoro VInho Branco 5,5 EUR / butelka
Tanie wino Pavao Regional Minho Vinho Verde 1,89 EUR / butelka
Whisky Grants 17 EUR
Chipy Lays 2 EUR
Alpro Not Milk 2 EUR
Oliwa z oliwek 5 EUR / 0,750 
Makaron 0,7 EUR / 500 g
Cola 1,3 EUR / 1,75 l
Ciaska Filipinos 1,5 EUR / 130 g
Ciastka Milka  1,3 EUR
Wafelki Cuetara Demecao 1 EUR / 150 g
Bolacha Donuts 1,2 EUR / 140 g

Ile kosztuje wino na Maderze?

Ceny wina na Maderze wahają się od 2 EUR do 30 EUR za butelkę. Najlepiej kupić coś z przedziału cenowego 5-10 EUR, wtedy kupicie w miarę sensowne wino

Ile kosztują papierosy na Maderze?

Za paczkę papierosów znanej marki na Maderze zapłacicie 4,80 EUR

Ile kosztuje chleb na Maderze?

Za chleb na Maderze zapłacicie już 1 EUR, jednak lokalne sensowne bochenki chleba to cena od 1,5 do 2,5 EUR.

 

Ceny wakacji na Maderze w 2023

 

ceny wakacji na Maderze

I tutaj właściwie dochodzimy do tego jak w zasadzie mieć tanie wakacje na Maderze. Czy da się tanio lecieć na Maderę? Owszem, Madera na tle innych krajów jest dość wyjątkowa, bo najtańszą opcją, żeby się tam dostać – są zorganizowane wycieczki. Kiedy to sumaryczne wakacje (bez jedzenia) na Maderze zorganizowane samemu kosztują od około 4000 PLN minimum – to wycieczki na Maderę zaczynają się już od 3000 PLN z wyżywieniem za całkiem sensowne opcje w dobrych miejscach z transportem z lotniska. Doliczając jedzenie i wydatki na miejscu, czasami wakacje na Maderze mogą być nawet tańsze o około 2000 – 3000 PLN za osobę jeśli pojedziecie z biurem podróży. Oto kilka poleceń jakie dla Was mamy z całkiem niezłą ceną i hotelem:

Innymi słowy, w cenie lotu na Maderę macie tutaj lot i nocleg! Naszym zdaniem jeśli nie szukacie lokalu w apartamencie u lokalsa, zdecydowanie się to opłaca.

 

Ceny w restauracjach na Maderze

 

ceny w restauracjach na Maderze
Ceny w restauracjach na Maderze

Zacznijmy od tego, że obiad na Maderze w klasycznej restauracji, nie z wysokiej ani niskiej półki to mniej więcej 50 EUR za dwie osoby z przystawką, napojem (winem na przykład). W fastfoodzie lub taniej restauracji za obiad bez napoju zapłacicie do 10 EUR

Oto przykładowe ceny dań w średniej klasy restauracji na Maderze:

  • Stek z Grilla: 18,50 EUR
  • Ośmiornica: 14 EUR
  • Bolo do Caco: 3,80 EUR
  • Krewetki: 16,70 EUR
  • Tabbouleh: 10 EUR
  • Zupa rybna: 7,7 EUR

 

Ceny taksówek na Maderze

 

Ile kosztuje taksówka na Maderze? Za przejazd z Funchal zapłacicie około: 3 EUR za opłatę startową, 0,8-0,9 EUR za kilometr w taryfie pierwszej oraz około 20 EUR za godzinę oczekiwania. Nie jest to więc jakoś bardzo wygórowana cena za taksówkę na tle Europy. 

Ile kosztuje na przykład przejazd z lotniska Funchal do centrum Funchal? Za trasę do 20 km zapłacicie około 30 EUR.

 

Tanie wakacje na Maderze

 

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej w sekcji z wakacjami na Maderę, najlepiej wykupić jakąś tanią wycieczkę na Maderę w 2023 i w cenie lotu, będziecie mieć nocleg z przelotem. Oszczędność ponad 1000 PLN na osobie. Zapraszamy Was więc na Maderę!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz