Top 10: Co kupić w Genui? Co przywieźć, jakie pamiątki. Zakupy - BelSole

Top 10: Co kupić w Genui? Co przywieźć, jakie pamiątki. Zakupy

Genua to miejsce słynące z jedzenia, Krzysztofa Kolumba, pięknych widoków. Możecie tutaj zrobić doskonałe zakupy, głównie spożywcze. Co więc kupić w Genui? Co warto przywieźć, jakie pamiątki warto kupić w Genui? Oto specjalny poradnik zakupowy z miasta Krzysztofa Kolumba.

 

Zakupy w Genui

 

zakupy w Genui

Genua zdecydowanie kojarzy się z jedzeniem, dlatego większość z wymienionych tutaj pamiątek i suwenirów będzie jadalna. Kuchnia liguryjska to jedna z najlepszych we Włoszech, pełna najlepszych dań i produktów – także takich, które możecie kupić w Genui i przywieźć je ze sobą do Polski. Zakupy w Genui to doskonała przygoda i pomysł, bo ciężko wybrać najlepsze produkty – jest ich pełno. 

Jeśli lecicie samolotem, pamiętajcie by wybrać odpowiednie wielkości wina czy pesto, maksymalny rozmiar do bagażu podręcznego to 100 ml – jeśli macie rejestrowany bagaż, spokojnie schowacie większe butelki wina czy oliwy z Genui. Pamiętajcie też o termicznym zabezpieczeniu zakupów, zwłaszcza czekolady. 

 

Pesto Genovese

 

pesto genovese

Nie ma nic bardziej lokalnego z Genui, niż słoiczek pesto genovese. Pesto to mieszkanka bazylii, orzeszków pini, czosnku, soli parmezanu oraz oliwy liguryjskiej. Najlepsze pesto produkuje się właśnie tutaj w Ligurii w Genui. W Genui pesto podaje się z makaronem Trenette. Od czego pochodzi nazwa Pesto? Od genueńskiego słowa pesta czyli miażdżyć. W czasach rzymskich Pesto miało swój odpowiednik w podobnej paście moretum.

Ile kosztuje pesto w Genui?

Słoiczek pesto genovese w Genui kosztuje od 2 do 6 EUR

 

Oliwa liguryjska

 

oliwa liguryjska

To drugi doskonały produkt lokalny z Ligurii i Genui. Oliwa liguryjska to według nas jedna z najlepszych oliw z Włoch. Dzięki umiejscowieniu gajów oliwnych w górach blisko morza na specjalnych tarasach charakteryzuje się łagodnym smakiem idealnym do kuchni włoskiej. Lokalne odmiany często produkowane są z oliwek Taggiasca.

Ile kosztuje oliwa w Genui?

Lokalna liguryjska oliwa to cena około 5 – 7 EUR

 

Czekoladki Romeo Viganotti

 

czekoladki genua

Czekoladki z Fabryki Czekolady Romeo Viganotti produkuje się już od 1886 roku, to najstarszy sklep tej sieci. Do produkcji czekoladek dalej wykorzystuje się zabytkowe formy i maszyny ze starego sklepu Romeo. Ile kosztuje czekolada w Romeo Viganotti? Tabliczka czekolady kosztuje 6 EUR, 10 sztuk pralin w pudełku to koszt 10,50 EUR. A to jeszcze nie najlepsze słodycze w Genui…

 

Słodycze Pietro Romanengo

 

pietro romanengo cukiernia

To cukiernia z ekskluzywnymi słodyczami z której słodycze jedli tacy goście jak Guiseppe Verdi, książę Umberto I czy księżna Parmy. Cukiernia istnieje od 1780 roku i od tego momentu produkuje prezentowe pudełka ze słodkościami z Genui opakowane w niebieski papier. To jedne z najlepszych słodyczy w całej Ligurii i Genui.

slodycze pietro romanengo

Opakowanie podstawowych słodyczy z Pietro Romanengo kosztuje od 39 do 60 EUR. Czekolada to około 5 EUR za sztukę, pudełko czekoladek to 43 EUR, cukierki Confetti Mandorla 12 EUR za opakowanie.

 

Sciroppo di Rose

 

syrop z róży Genua

To nic innego jak syrop z płatków róży. W Genui produkuje się go od starożytności – dziś jest lokalnym typowym produktem z Genui produkowanym przez rodziny. Do produkcji syropu używa się wyłącznie płatków róż, cukru, cytryny oraz oczywiście wody. Jest idealny do deserów, do orzeźwienia do napojów czy lodów. Możecie go kupić w sklepach lub na targach z żywnością.

 

Wino z Genui

 

wino Genua

To lokalne odmiany winogron z których produkuje się wina w Ligurii i Genui. Jakie wino kupić w Genui? Polecamy Ka Mancine Beragna Rossese di Dolceacqua, delikatne czerwone wino z Soldano idealne do czerwonego mięsa – podaje się je schłodzone do 12 °C. Cena to około 15 EUR. Vermentino jest znane w Ligurii i na Sardynii, warto kupić Punta Crena Vigneto Isasco Vermentino Riviera Ligure di Ponente. To białe wino z Ligurii, delikatne, wytrawne o owocowym i świeżym smaku i zapachu. Cena to około 20 EUR.

 

Produkty z pomarańczy Chinotto

 

chinotto pomarańcza

W Ligurii rośnie i popularna jest odmiana pomarańczy Chinotto, czyli Citrus myrtifolia. Pomarańcze te mają gorzki smak i są używane do popularnych napojów nazywanych właśnie chinotto, do tego stosuje się je w produkcji amari czy perfum. Możecie też kupić po prostu pomarańcze Chinotto i je przywieźć z Genui do Polski.

 

Pamiątki ze statkami i Krzysztofem Kolumbem

 

magnesy Genua

Krzysztof Kolumb pochodził z Genui, w centrum możecie nawet zwiedzić dom w którym mieszkał. Dlatego też w centrum w sklepach z pamiątkami znajdziecie wiele suwenirów z Krzysztofem Kolumbem oraz jego statkiem Santa Maria. Cena za pamiątki to już 1 EUR za mały magnes. Do wyboru są też statki w butelkach, książki i albumy.

 

Makaron Trenette

 

To typowo produkt lokalny z Genui, możecie go kupić w opakowaniu typowo wysuszony lub jako pasta fresca w sklepach z żywnością lokalną. Trenette to makaron, który podaje się z Pesto Genovese tylko tutaj w Genui jako trenette al pesto. Podobny jest on do linguine jeśli chodzi o formę – i tym makaronem możecie go zamienić, jeśli chcecie spróbować podobnego dania. Opakowanie Trenette kosztuje już 1 EUR.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz