Czy aborcja w Hiszpanii jest legalna czy nielegalna? Do kiedy? - BelSole

Czy aborcja w Hiszpanii jest legalna czy nielegalna? Do kiedy?

Zastanawiacie się czy w Hiszpanii można przerwać ciąże? Czy można to zrobić na życzenie i do którego tygodnia ciąży? Więc jak to jest, czy aborcja jest legalna czy nielegalna w Hiszpanii? Odpowiemy na ten wrażliwy temat.

Do kiedy, którego tygodnia aborcja w Hiszpanii

Rząd i społeczeństwo w Hiszpanii nie jest tak prawicowe jak we Włoszech czy Portugalii, wręcz przeciwnie – rządzi tam skrajnie lewicujący rząd Pedro Sancheza z Hiszpańską Socjalistyczną Partią Robotniczą. Za tym idzie też liberalne prawo aborcyjne.

Nowe prawo, które obowiązuje od 5 lipca 2010 pozwala na przerywanie ciąży kobiecie w wieku do 16. roku życia do 14. tygodnia ciąży. W Hiszpanii dokonuje się aborcji farmakologicznej i chirurgicznej. W przepadku tej pierwszej używa się leków, takich jak mifepristone i misoprostol.

do 14. tygodnia na życzenie

do 22. tygodnia jeśli płód ma wady

bez limitu – jeśli zagraża życiu matki

Ile kosztuje aborcja w Hiszpanii

Na ogół jest za darmo, w prywatnych szpitalach przed 14 tygodniem może kosztować od 400-500 EUR. Po legalnym limicie w zależności od przypadku cena ustalana ze względu na sytuację.

Ciekawostką jest to, że pomimo dość liberalnego podejścia w Portugaliiwiele Portugalek postanawia dokonać aborcji w Hiszpanii ze względu na anonimowość a także podniesiony limit do 14. tygodni.

Czy aborcja w Hiszpanii jest legalna? Aborcja w Hiszpanii jest legalna, jednak tak jak już napisaliśmy do 14. tygodnia.

Jeśli myślicie o wyjeździe do Hiszpanii na tak zwane wakacje aborcyjne, pamiętajcie, że należy mieć przygotowane dodatkowe dni na ewentualne komplikacje przy zabiegu/podaniu leków.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz