Czy Antalya została zniszczona podczas trzęsienia ziemi w Turcji? - BelSole

Czy Antalya została zniszczona podczas trzęsienia ziemi w Turcji?

Ogromne trzęsienie ziemi, które miało dziś rano miejsce w Turcji na jej południowym-wschodzie prawdopodobnie już minęło. Czy jednak trzęsienie ziemi zniszczyło Antalya? Czy została ona zniszczona podczas trzęsienia ziemi? Jak duże było to trzęsienie i czy dosięgneło wybrzeża w okolicach Antalya? 

 

Trzęsienie ziemi Antalya

 

Czy Antalya ucierpiała podczas trzęsienia ziemi? Główne epicentrum trzęsienia ziemi w Turcji miało miejsce obok Gaziantep, ziemia zatrzęsła się z siłą prawie 7.9 magnitudy – co jest ogromną wartością i trzeba liczyć się z wiloma ofiarami i zniszczeniami. Czy skutki trzęsienia ziemi w którym zginęło 1900 ludzi dotknęły też Antalye i jej wybrzeże? Jak daleko było trzęsienie od Antalya? 

Gaziantep znajduje się na wschodzie Turcji, Antalya na centralnym-zachodzie, zobaczcie mapę poniżej:

 

Gaziantep znajduje się ponad 580 km od Antalya i główne epicentrum było raczej skierowane na wschód niż na zachód. Pomimo mniejszych trzęsień (w okolicy 5.0 magnitudy) Antalya nie została dotknięta przez trzęsienie ziemi w Turcji 6.02.23. Mniejsze trzęsienia ziemi były w centrum kraju i w okolicach Bodrum – które także nie ucierpiało w przeciwieństwie do Gaziantep. Raczej więc zastaniecie swój hotel i miejsce do którego zmierzacie na wakacje. 

Jeśli chcecie poczytać o Antalya i jej atrakcjach polecamy przeczytać 11 najlepsze atrakcje Antalyi. Antalya zwiedzanie, co zobaczyć, co zwiedzić? Poradnik

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz