Czy Dania jest w Schengen? Czy Dania należy do Schengen? - BelSole

Czy Dania jest w Schengen? Czy Dania należy do Schengen?

Strefa Schengen, to strefa składająca się z 26 państw, które zdecydowały się na zniesienie kontroli celnej, paszportowej i innych na granicach ustanowionych pomiędzy ich terytoriami. Rozwiązanie to zapewnia płynność w podróżowaniu oraz dostarczaniu towarów między wszystkimi państwami członkowskimi. Czy Dania należy do układu z Schengen? Czy Dania jest częścią Schengen?

Czy Dania to Schengen? Czy Dania jest w Strefie Schengen?

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, strefa Schengen składa się obecnie z 26 państw, które ratyfikowały układ z Schengen. Jak się okazuje, należy do nich również Dania. Dania jest w Schengen. Oznacza to, że wybierając się do Danii, nieważne czy samochodem, samolotem, pociągiem czy promem, nie będziemy musieli okazywać na granicy naszego dokumentu podróży. Nie będzie nas dotyczyła również kontrola celna przewożonych przez nas towarów.

 

Czy Wyspy Owcze i Grenlandia są w Schengen?

 

Co bardziej zorientowani w polityczno-geograficznych realiach Danii mogli zadać sobie powyższe pytania. I nic w tym dziwnego, gdyż odpowiedź na nie wcale nie jest taka oczywista! Jak się okazuje, Grenlandia oraz Wyspy Owcze, nie są członkiem wspólnoty krajów które podpisały układ z Schengen. Grenlandia oraz Wyspy Owcze nie należą do strefy Schengen. Jeżeli zamierzacie wybrać się w te rejony, musicie liczyć się z ewentualną kontrolą dokumentów podróży.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz