Czy Dania to wyspa? Czy Dania leży na wyspie? - BelSole

Czy Dania to wyspa? Czy Dania leży na wyspie?

Planując logistykę wyprawy do Danii musimy zadać sobie bardzo wiele pytań. Bez wątpienia potrzebna będzie nam wiedza na temat języków w których mówią Duńczycy czy waluty obowiązującej w Danii. Poza takimi oczywistościami, często pytacie nas czy Dania jest wyspą i czy do Danii można jechać samochodem. Specjalnie dla Was rzuciliśmy okiem do atlasu i teraz odpowiadamy na Wasze pytania dotyczące położenia Danii!

Czy Dania leży na wyspach? Czy Dania leży na półwyspie?

Kwestia położenia Danii to dosyć skomplikowana sprawa! Okazuje się bowiem, że Dania leży zarówno na wyspach jak i na półwyspie Jutlandzkim! 

Półwysep Jutlandzki stanowi 70% powierzchni Danii. Pozostała część Danii jest z kolei położona na 406 wyspach, w tym 79 z nich jest zamieszkałych. Do największych i najważniejszych duńskich wysp zaliczamy Zelandie, Nørrejyske Ø, Fionie, Lolland czy Bronholm. Duńskie wyspy położone są zarówno na Morzu Bałtyckim jak i Morzu Północnym. 

Najważniejsze wyspy w Danii, a także jej część kontynentalna połączone są ze sobą mostami. 

Czy Kopenhaga to wyspa? Czy Kopenhaga leży na wyspie?

Kopenhaga to piękne miasto będące stolicą Danii. Położone jest ono na aż dwóch wyspach: Zelandia oraz Amager.  

Czy do Danii można jechać samochodem albo autobusem?

Jako że dużą część terytorium duńskiego leży na półwyspie, nie ma problemu żeby wybrać się tam drogą lądową. Najprostsza droga z Polski do Danii wiedzie przez północne Niemcy.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz