​​Czy Dania to Skandynawia? Czy Dania to kraj Skandynawski? - BelSole

​​Czy Dania to Skandynawia? Czy Dania to kraj Skandynawski?

Skandynawia to temat, który fascynuje wielu Polaków. Polscy podróżnicy często marzą o odwiedzaniu krajów północnej Europy, zgłębiając ich tajemnice, historię oraz ciesząc się pięknem skandynawskiej przyrody. Czy jednak wybierając się do Danii odwiedzimy kraj skandynawski? Czy Dania zalicza się do Skandynawii?

 

Czy Dania leży w Skandynawii?

 

Biorąc pod uwagę geograficzny punkt widzenia, kraje skandynawskie to te leżące na Półwyspie Skandynawskim, czyli Norwegia i Szwecja. Jeżeli dokładnie czytacie naszego bloga, to wiecie już, że Dania leży na zgoła innym półwyspie. Czy mimo to, Danie można zaliczyć do Skandynawii?

Ze względu na powiązania kulturowe, Danie również zalicza się do krajów Skandynawskich. Dania to Skandynawia. Jest to spowodowane m.in. tym, że przez wielki terytorium duńskim była Skania – południowa część półwyspu skandynawskiego. Poza tym istnieje bardzo wiele powiązań historycznych oraz kulturowych pomiędzy Danią, a krajami położonymi na Półwyspie Skandynawskim. Mitologia, wikingowie, podobne języki, unia walutowa, protestantyzm – te wszystkie rzeczy łączyły na przestrzeni wieków Danię, Norwegię oraz Szwecje.

 

Czy Dania jest krajem skandynawskim? Podsumowanie

Pomimo, że Dania nie leży na półwyspie Skandynawskim, to jak najbardziej jest zaliczana do krajów skandynawskich. A to dzięki silnym więzom kulturowym oraz historycznym z krajami położonymi na tymże półwyspie – Norwegią i Szwecją .

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz