Czy Dania jest w Unii Europejskiej? Czy Dania należy do UE? - BelSole

Czy Dania jest w Unii Europejskiej? Czy Dania należy do UE?

Unia Europejska to wielkie szczęście które spotkało narody Europy. Od 1957 roku zrzesza kraje które pragną intensywnie rozwijać się w atmosferze równości, pokoju oraz praworządności. Początkowo funkcjonowała jako Europejska Wspólnota Gospodarcza. Następnie przekształciła się we Wspólnotę Europejską, a od 1 stycznia 1993 mówimy już o Unii Europejskiej. Czy do krajów zrzeszonych w Unii zalicza się Dania? Czy Dania jest w UE?

Czy Dania jest członkiem Unii Europejskiej?

Odpowiadamy prosto z mostu! Dania należy do Unii Europejskiej. Dania jest w Unii Europejskiej. Duńczycy dołączyli do wielkiej europejskiej rodziny 1 stycznia 1973 roku, czyli ponad 30 lat przez dołączeniem do Unii Europejskiej przez Polskę.

 

Dania w Unii Europejskiej – pozycja Danii w Unii Europejskiej

Dania to kraj o powierzchni 43,098 km2. Liczy sobie ponad 5,7 miliona obywateli. Pozwala jej to na posiadanie 7 głosów w Radzie Unii Europejskiej, a także na delegowanie 13 posłów do Parlamentu Europejskiego. Dania rozpocznie przewodnictwo w Unii Europejskiej w 2025 roku.

 

Czy Wyspy Owcze są w Unii Europejskiej? Czy Grenlandia jest w UE?

A czy terytoria zależne od Danii również należą do Unii Europejskiej? Jak się okazuje, nie! Wyspy Owcze nie są członkiem Unii Europejskiej. Gibraltar nie należy do Unii Europejskiej. Co ciekawe, mieszkańcy Wysp Owczych w referendum odrzucili możliwość przynależności do Unii Europejskiej.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz