Czy w Danii jest Euro? Czy Dania jest w strefie Euro? - BelSole

Czy w Danii jest Euro? Czy Dania jest w strefie Euro?

Każdy planowany przez nas wyjazd zagraniczny, zmusza nas do zastanowienia się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Jedną z najważniejszych spraw jest kwestia waluty jaką będziemy płacić w miejscu, do którego się udajemy. Wojaże po Europie mogą nas przyzwyczaić do tego, że w wielu miejscach zapłacimy najpopularniejszą europejską walutą, czyli Euro. Czy tak samo będzie w Danii? Czy w Danii akceptuje się Euro?

Czy Duńczycy akceptują Euro? Dania a płatności w Euro

Jeżeli regularnie czytacie materiały zamieszczane przez nas na Belsole, to wiecie już, że to wcale nie Euro jest walutą obowiązującą w Danii. Czy mi to, w Danii uda nam się zapłacić w Euro? Mamy złe wiadomości dla fanów najpopularniejszej europejskiej waluty! Duńczycy nie lubią Euro i unikają go jak ognia! Euro w Danii nie jest szeroko akceptowane. Co prawda może się zdarzyć, że taksówkarz albo pani w sklepiku z pamiątkami w Danii przyjmie nasze Euro, jednak musimy spodziewać się skrajnie niekorzystnego dla nas przelicznika. W takim przypadku resztę otrzymamy w lokalnej walucie.

Dlatego jeżeli jesteście w Danii, a w kieszeni posiadacie akurat tylko Euro, polecamy jak najszybciej udać się do kantoru celem wymiany waluty. Za 1 EUR powinniście otrzymać około 7,5 DKK. Innym rozwiązaniem są płatności kartą – w całej Danii akceptowane są karty Visa oraz Mastercard.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz