Czy do Turcji potrzebny jest paszport? mObywatel czy dowód osobisty? Dokumenty Turcja 2022 - BelSole

Czy do Turcji potrzebny jest paszport? mObywatel czy dowód osobisty? Dokumenty Turcja 2022

Wakacje w Turcji? Nie wiecie jakie dokumenty wziąć do Turcji? Czy do Turcji wystarczy dowód osobisty? Czy można pokazać mObywatel w Turcji? Czy może potrzebny jest paszport? Jakie dokumenty do Turcji są potrzebne w 2022?

 

Dokumenty do Turcji

 

Obywatele polski muszą posiadać paszport podróżując do wielu krajów, jak to wygląda z Turcją? Czy coś się zmieniło i Polacy mogą podróżować do Turcji tylko z dowodem osobistym? Otóż zmieniło się sporo, zobaczcie czy do Turcji nadal potrzebny jest paszport. Jest jednak mała zasada, której musicie się pilnować!

Paszport czy dowód do Turcji?

 

Władze Turcji przez ambasadę turecką w Warszawie ogłosiły, że od 19 kwietnia 2022 roku, zmieniają jednostronnie zasady przemieszczania się obywateli polskich do Turcji. Co oznacza, że jednostronnie? Otóż dotyczy to tylko Polaków lecących do Turcji, nie Turków do Polski. 

Od 19 kwietnia 2022 roku ambasada turecka w Warszawie ogłosiła, że Polacy mogą wjeżdżać i wlatywać na terytorium Turcji okazując dowód osobisty, nie muszą posiadać paszportu! Oznacza to tylko tyle, że możecie lecieć na wakacje do Turcji tylko z dowodem osobistym, bez paszportu – podobnie jak w Unii Europejskiej w większości krajów. 

Jest tylko jeden mały lub niemały problem, dla większości nie będzie on problemem – wyjazd musi maksymalnie trwać 90 dni. Więc nie planujcie zbyt długich wakacji 😉  

Oczywiście paszport nadal działa 🙂

 

Dowód z mObywatel w Turcji?

 

Czy można używać aplikacji mObywatel w Turcji? Nie, niestety nie można – działa ona tylko w Polsce i to nie wszędzie. Na lotnisku nie przejdzie pokazanie dowodu z aplikacji mObywatel.

 

Paszport czy dowód na wycieczkę z biurem do Turcji?

 

Nie ma żadnych innych zasad dla podróżujących z biurem podróży do Turcji! Są to dokładnie takie same zasady, czyli możecie mieć sam dowód, nie musicie mieć paszportu.

Jak lecicie do Turcji, zobaczcie koniecznie to:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz