Ile kosztuje bilet wstępu do Wenecji? Gdzie kupić bilet, wstęp Wenecja 2022 i 2023 - BelSole

Ile kosztuje bilet wstępu do Wenecji? Gdzie kupić bilet, wstęp Wenecja 2022 i 2023

Duża ilość turystów jednak zmusiła władze Wenecji do wprowadzenia biletów do centrum Wenecji. Dlatego rodzą się pytania: Ile kosztuje bilet do Wenecji? Gdzie kupić bilet do Wenecji? I Czy wstęp do Wenecji faktycznie jest płatny? Oto informacja o biletach, cenach i wstępie do Wenecji w 2022 i 2023.

 

Wstęp do Wenecji cena

 

Zacznijmy od tego, że przez dużą ilość turystów w Wenecji od czerwca 2022 rusza pilotażowy program z płatnym wstępem do historycznego centrum Wenecji. Dokładnie, żeby wejść, wjechać, wpłynąć do Wenecji będziecie potrzebowali biletu wstępu. Jest jednak parę wyjątków od tej reguły, zobaczcie także jak do Wenecji dostać się za darmo.

Przez pierwsze 6 miesięcy, do 1 stycznia 2023 program będzie mieć charakter tylko pilotażowy. 

 

 

Ile będzie kosztować wstęp do Wenecji? Najprawdopodobniej od 3 EUR do 10 EUR w zależności od dnia kiedy przyjeżdżacie do Wenecji. Wysoki sezon i weekendy to prawdopodobny koszt około 10 EUR, regularny sezon około 6 EUR, a niski 3 EUR.

 

Gdzie kupić bilet wstępu do Wenecji?

 

Rezerwacja biletu wstępu do Wenecji? Jeśli szukacie gdzie kupić bilet wstępu do Wenecji, to w czerwcu otrzymamy dostęp do specjalnego serwisu gdzie będzie można rezerwować bilet wstępu do Wenecji. Otrzymamy wtedy specjalny kod QR, który będzie trzeba zeskanować na bramkach wstępu do miasta. Liczba miejsc na dzień będzie ograniczona! Nie znamy jeszcze dokładnych liczb, ile turystów może wejść do Wenecji dziennie. Jedynie wartości mniej więcej podane przez władze Wenecji:

Ci, którzy dokonują rezerwacji, otrzymają zachęty, takie jak zniżki na wejście do muzeów. Aby ustalić opłatę za wstęp, ustalimy maksymalny próg 40 000 lub 50 000 odwiedzających na dzień

Więcej o atrakcjach Wenecji, które możecie zobaczyć jak już zapłacicie za wstęp.

 

Kto musi kupić bilet wstępu do Wenecji?

 

Jest parę dobrych wiadomości, niektórzy będą mogli wejść czy też wjechać do Wenecji za darmo. Jak kupić darmowy bilet do Wenecji? Kto może za darmo wjechać do Wenecji? Oto lista wyjątków, która póki co jest nam znana:

  • Osoby, które wykupiły nocleg w Wenecji (jeśli więc śpicie w Wenecji, nie macie czego się obawiać)
  • Jadący na pogrzeby
  • Jadący do bliskich w odwiedziny
  • Prawdopodobnie osoby jadące biznesowo do Wenecji

Więcej info poznamy wkrótce.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz