Larnaka czy Pafos? Które miasto na Cyprze wybrać? - BelSole

Larnaka czy Pafos? Które miasto na Cyprze wybrać?

Jeśli zastanawiacie się, które miasto wybrać Larnaka czy Pafos? Gdzie są lepsze plaże w Pafos czy Larnace? Gdzie są lepsze atrakcje? Gdzie jest lepsza pogoda? Czas odpowiedzieć na pytanie, co wybrać Pafos czy Larnaka!

 

Pafos czy Larnaka?

 

Ciężko odpowiedzieć, które miasto jest lepsze Pafos czy Larnaka, dlatego podzielimy poniższy tekst na sekcję w której każde miasto będzie rywalizować. Kategorie to najlepsze plaże, najlepsze atrakcje, najlepsze kluby, najlepszy trekking, subiektywny wybór. Będziecie wtedy mogli ocenić co wybrać, Pafos czy Larnakę.

 

Pafos czy Larnaka, gdzie lepsze plaże?

 

plaża nissi
Plaża Nissi blisko Ayia Napa na Cyprze

Cypr obfituje w piękne plaże jednak gdzie będą ładniejsze plaże? W okolicach Pafos czy może Larnaki? Wybór jest ciężki, bo w Pafos i okolicach znajdziecie takie perełki jak Lara Beach czy Coral Bay. W dalszej odległości znajdziecie plaże na półwyspie Akamas, w tym Blue Lagoon. Jeśli chodzi o Larnakę, najbliższym miejscem z ciekawymi plażami jest oczywiście Protaras oraz Ayia Napa z plażą Nissi. Wybór jest ciężki ponieważ obie miejscowości Pafos i Larnaka posiadają piękne plaże w okolicy. Jeśli mamy jednak wybrać to piękniejsze plaże są w okolicy Larnaki, jednak są bardziej zatłoczone. Spokojniejsze plaże znajdziecie na północ od Pafos w okolicy Akamas. Punkt idzie do Larnaki, chociaż każdy znajdzie w obu miejscowościach coś dla siebie. 

 

Pafos czy Larnaka, gdzie lepsze atrakcje?

 

kolumna pafos
Pafos i centrum z zabytkami

Jeśli szukacie ciekawych atrakcji, zabytków miejsc do zwiedzania – to pomimo tego, że niedaleko Larnaki znajduje się najpiękniejsze miasto na Cyprze (według nas) jakim jest Famagusta. To właśnie Pafos otrzyma tutaj punkt. Dlaczego? Głównie ze względu na bardzo ciekawe i interesujące zabytki w samym Pafos, takie jak Park Archeologiczny, Grobowce królewskie czy wraki statków. W samej okolicy także znajdziecie Kourion czy mniej ciekawą skałę Afrodyty. Punkt idzie dla Pafos.

Więcej o atrakcjach Pafos i atrakcjach Larnaki.

 

Pafos czy Larnaka, gdzie lepszy trekking?

 

Akamas
Półwysep Akamas

Jeśli szukacie miejsc na ciekawy spacer, to w okolicach obu miast nie będziecie się nudzić. Nam jednak bardzo spodobał się półwysep Akamas na północ od Pafos z pięknymi trasami trekkingowymi, aż do błękitnej Laguny. Znajdziecie tutaj też wąwóz Akamas, gdzie odpoczniecie w chłodzie i cieniu. W okolicach Larnaki możecie iść na spokojny spacer w pobliskich wzgórzach niedaleko Lefkary czy nawet na Cape Greco. Punkt znów dla Pafos jeśli chodzi o ciekawsze spacery.

 

Pafos czy Larnaka, gdzie lepsze kluby?

 

larnaka bulwar
Bulwar w Larnace

Tutaj, nie będziemy się nawet dłużej zastanawiać – w okolicach Larnaki macie stolicę klubów na całym Cyprze, czyli Ayia Napa. Jeśli chcecie się dobrze zabawić i wybawić do białego rana, lepszym miejscem będzie Larnaka! 

 

Pafos czy Larnaka, nasz wybór

 

centrum Pafos
centrum Pafos

Jak widzicie w punktach mamy remis i w zależności od tego jakim typem turysty jesteś, wybierzecie dla siebie ciekawsze miejsce. My subiektywnie pewnie wybralibyśmy Pafos, ale jest to zupełnie subiektywne zdanie oparte o miłe wspomnienia, piękne widoki w Kissonerdze czy po prostu któreś z rzędu wakacje na Cyprze. Od nas punkt leci właśnie do Pafos, głównie ze względu na piękne widoki, spacery i większy spokój niż na wschodzi wyspy.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz