Czy drogi i autostrady w Bośni i Hercegowinie są płatne? Ceny i opłaty w 2022 - BelSole

Czy drogi i autostrady w Bośni i Hercegowinie są płatne? Ceny i opłaty w 2022

Z ust różnych ludzi często słyszymy, że najlepsze rzeczy w życiu, takie jak np. miłość, przyjaźń czy rodzina, dostajemy za darmo. Czy do tej kategorii zaliczają się też autostrady w Bośni i Hercegowinie? Czy drogi w Bośni i Hercegowinie są darmowe? A może jednak trzeba za nie płacić?

W Bośni i Hercegowinie powstaje teraz Autostrada A1 która jest częścią trasy europejskiej E73, zapewni ona połączenie drogowe z Budapesztu do Ploče, portu nad Adriatykiem. Autostrada połączy w Bośni i Hercegowinie Sarajewo z Mostarem i Zenica. 

 

Czy przejazd autostradą w Bośni i Hercegowinie jest płatny? 

 

Mamy dla Was dobrą i złą wiadomość. Zacznijmy od złej. Za przejazd niektórymi drogami w Bośni i Hercegowinie trzeba płacić. Dobra wiadomość natomiast jest taka, że płatnych odcinków w Bośni jest bardzo mało, a ceny za przejazd są relatywnie niskie.

Zanim dowiecie się ile kosztuje przejazd płatnymi autostradami w Bośni i Hercegowinie, koniecznie sprawdźcie jak zapłacić za przejazd autostradą w tym kraju.

Za które drogi w Bośni i Hercegowinie trzeba płacić? Płatne odcinki autostrad w Bośni i Hercegowinie.  Ile kosztuje przejazd samochodem osobowym, a ile ciężarówką na autostradzie w Bośni.

 

Opłaty, autostrady w Bośni i Hercegowinie w 2022

 

Wszystkie płatne odcinki w Bośni i Hercegowinie znajdują się na autostradzie A1. W Bośni będziemy musieli zapłacić za przejazd na następujących odcinkach:

Odcinek Sarajevo Sjever – Zenica Jug (51 km): opłata 6,00 KM (około 14 PLN) dla samochodów osobowych i motocykli, oraz 12.00 KM (około 28 PLN) dla ciężarówek.

Odcinek Sarajevo Zapad – Tarčin (16 km): opłata 2,50 KM (około 5,85 PLN) dla samochodów osobowych i motocykli, oraz 5,00 KM (około 11,80 PLN) dla ciężarówek.

Odcinek Međugorje – Ljubuški (6 km): opłata 1,20 KM (około 2,80 PLN) dla samochodów osobowych i motocykli, oraz 2,40 KM (około 5,60 PLN) dla ciężarówek.

 

Podsumowanie: Jak widać w Bośni i Hercegowinie istnieją płatne odcinki autostrad. Ich stan jest jednak bardzo dobry, a ceny za przejazd nimi nie są zbyt wygórowane. Za przejazd płatnymi odcinkami na autostradzie w Bośni zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych, co nie powinno być wielkim obciążeniem dla budżetu przeznaczonego na wycieczkę po tym fascynującym kraju.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz