Czy w Bośni i Hercegowinie potrzebny jest paszport? Czy dowód osobisty? - BelSole

Czy w Bośni i Hercegowinie potrzebny jest paszport? Czy dowód osobisty?

Przed każdym wyjazdem za granicę, powinniśmy sprawdzić jaki dokument podróżny potrzebny jest do przekroczenia granicy państwa, które jest celem naszej podróży. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku wycieczki do położonej w samym sercu bałkańskiego kotła Bośni i Hercegowinie. Czy żeby wjechać do Bośni potrzebny jest paszport, dowód osobisty? Jakie dokumenty musimy mieć w Bośni i Hercegowinie? Czy w Bośni trzeba mieć wizę?

Paszport czy dowód osobisty, jaki dokument do Bośni i Hercegowiny?

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że w niektórych krajach nie musimy posiadać paszportu, jak to wygląda w Bośni i Hercegowinie, jakie dokumenty potrzebujemy? Jeżeli jesteśmy obywatelem polski, to żeby wjechać do Bośni, musimy okazać ważny paszport, ważny paszport tymczasowy lub ważny dowód osobisty. Wszystkie wyżej wymienione dokumenty są akceptowane i pozwolą nam na przekroczenie bośniackiej granicy. Jeżeli na granicy z Bośnią okażemy paszport, to zarówno na wjeździe jak i wyjeździe z kraju otrzymamy w nim stosowną pieczątkę. 

Do tego wszystkiego Jak wynika ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych Bośni i Hercegowiny, nie tylko obywatele krajów członkowskich UE, ale i Czarnogóry i Serbii nie potrzebują wizy i mogą wjechać do Bośni z paszportem lub dowodem osobistym.

 

Czy aby wjechać do Bośni trzeba posiadać wizę? Obowiązek wizowy w Bośni.

Jako kraj ubiegający się o członkostwo w Unii Europejskiej Bośnia i Hercegowina prowadzi politykę wizową podobną do polityki wizowej strefy Schengen (za wikipedią). Jeżeli nasz pobyt w Bośni i Hercegowinie w okresie 180 dniowym nie przekracza 90 dni, to nie musimy martwić się wizą. W tym przypadku wjazd do Bośni jest bezwizowy.

Podsumowując, do Bośni i Hercegowiny wjedziemy zarówno na dowodzie osobistym jak i paszporcie. Nie ma również konieczności wyrabiania jakiejkolwiek wizy w przypadku wycieczki do Bośni i Hercegowiny.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz