Czy w Bośni i Hercegowinie są winiety? Jak zapłacić za autostradę? - BelSole

Czy w Bośni i Hercegowinie są winiety? Jak zapłacić za autostradę?

Większość Polaków odwiedzających Bośnie i Hercegowinę wybiera się do tego kraju swoim własnym samochodem. Nie brakuje też takich, którzy udają się do tego pięknego kraju samolotem i na miejscu wypożyczają auto, aby zjechać kraj, odwiedzając miejsca tajemniczych objawień religijnych (Medjugorie) lub wstrząsających zbrodni wojennych (np. Srebrnica). Jedni i drudzy muszą sobie zadać pytanie: czy w Bośni i Hercegowinie obowiązują winiety? W jaki sposób uiścić opłatę za przejazd autostradą w Bośni?

 

Autostrady w Bośni i Hercegowinie – czy trzeba kupić winietę?

 

Jak wiecie z naszego tekstu, przejazd niektórymi drogami w Bośni i Hercegowinie jest płatny. W jaki sposób uiszcza się opłatę za przejazd autostradą w Bośni? Czy trzeba wykupić specjalną winietę?

W Bośni i Hercegowinie nie obowiązują winiety na przejazd autostradami. Opłatę za przejazd autostradą uiszcza się na bramkach, które znajdują się przy wjeździe i wyjeździe z płatnego odcinka. Zapłacić można za pomocą karty płatniczej, gotówką w EUR lub lokalnej walucie. Jaka to waluta jest w Bośni i Hercegowinie? Sprawdźcie!

Na koniec, zachęcamy do zapoznania się ze stawkami za przejazd autostradami w Bośni i Hercegowinie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz