Czy Francja jest w Europie? Gdzie jest Francja? Gdzie leży? - BelSole

Czy Francja jest w Europie? Gdzie jest Francja? Gdzie leży?

Francja to duży kraj i odpowiedź na to, czy Francja jest w Europie może Was zaskoczyć, bo to gdzie leży Francja rzeczą banalną nie jest. Zobaczcie położenie Francji na mapie oraz to na jakim kontynencie leży Francja.

 

Czy Francja jest w Europie?

 

To nie jest pytanie filozoficzne, ani też przenośnia – gdzie leży Francja? Czy Francja jeszcze jest w Europie? Tak! Francja leży w kontynentalnej Europie, jednak zanim zamkniecie artykuł, poczekajcie – ponieważ Francja nie leży tylko w Europie! Leży też na innych kontynentach? Na jakim innym kontynencie jeszcze leży Francja?

Francja posiada także 13 terytoriów tak zwanych zamorskich i zależnych.  Jakie departamenty zamorskie należą do Francji? 

Są to: Gujana Francuska w Ameryce Południowej, Gwadelupa na Karaibach, Martynika na Karaibach, Majotta obok Afryki na Oceanie Indyjskim i Reunion obok Afryki na Oceanie Indyjskim

Do tego są jeszcze tak zwane Zbiorowości Zamorskie, Polinezja Francuska na Pacyfiku, Saint-Barthélemy na Karaibach, Saint-Martin na Karaibach, Saint-Pierre i Miquelon u wybrzeży Ameryki Północnej, Wallis i Futuna na Pacyfiku.

Francja posiada także swoje Terytoria Południowe i Antarktyczne na Antarktydzie oraz Nową Kaledonię – czyli wspólnotę Sui Generis.

Przecież jeszcze tak niedawno do 1962 roku, część Algierii w Afryce należała do Francji i była częścią jej terytorium.

 

Gdzie leży Francja?

 

Gdzie leży Francja Mapa
Mapa z terytoriami Francji

Jak widzicie, glob obsiany jest terytoriami francuskimi, czy to zależnymi czy wspólnotami. W zasadzie tylko w okolicach Azji nie ma żadnego francuskiego terytorium. Jeśli ktoś więc Was zapyta gdzie leży Francja i czy leży w Europie, będziecie mogli tej osobie wyjaśnić, że Francja to nie tylko Europa. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz