Czy Hiszpania ma dostęp do oceanu? Nad jakim Oceanem leży Hiszpania?  - BelSole

Czy Hiszpania ma dostęp do oceanu? Nad jakim Oceanem leży Hiszpania? 

Hiszpania dysponuje niezliczoną ilością pięknych plaż, które wielu turystów utożsamia z klimatem śródziemnomorskim. Ze względu na położone geograficzne tego państwa, jak najbardziej zasadnym pytaniem jest to, czy Hiszpania ma dostęp do oceanu. Kwestię tę zweryfikujemy w naszym materiale. Po jego lekturze bez problemu wskażecie, nad jakim oceanem leży Hiszpania. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem! 

Czy Hiszpania ma dostęp do oceanu. Jaki jest ocean w Hiszpanii? 

 

Zacznijmy od odpowiedzi na najważniejsze pytanie tego materiału – czy Hiszpania ma dostęp do oceanu. Oczywiście, odpowiedź jest twierdząca. W tym momencie z pewnością zapytacie, nad jakim oceanem leży Hiszpania. Mowa tu oczywiście o Atlantyku. 

W tym momencie warto wiedzieć, że Hiszpania położona jest nad dwoma ważnymi akwenami – mowa tu o Morzu Śródziemnym i wspomnianym już wcześniej Oceanie Atlantyckim. Jak widać, możemy już rozwiać wątpliwości, czy Hiszpania ma dostęp do oceanu. W dalszej części naszego materiału sprawdzimy, jakie części są położone nad Oceanem Atlantyckim. 

 

Czy Hiszpania ma dostęp do oceanu? Jakie części Hiszpanii leżą nad Oceanem Atlantyckim? 

Skoro już wiemy, czy Hiszpania ma dostęp do oceanu, możemy przejść do kolejnych kwestii. Na początek sprawdźmy, jakie regiony Hiszpanii są położone nad Oceanem Atlantyckim. 

Ocean Atlantycki oblewa obszary środkowej, północnej i południowej części Hiszpanii. Do najważniejszych regionów położonych nad oceanem w kontynentalnej części Hiszpanii zaliczają się Kraj Basków, Kantabria, Galicja i Asturia. W kontynentalnej części Hiszpanii znajdują się dwa dwie zatoki wchodzące w skład Atlantyku-  Zatoka Biskajska i Kadyksu. 

W kontekście tego, czy Hiszpania ma dostęp do oceanu, należy również pamiętać o wyspiarskiej części tego kraju. Popularny wśród turystów archipelag Wysp Kanaryjskich, w skład których wchodzą takie wyspy jak np. Teneryfa, Gran Canaria,  La Palma są oblewane przez Atlantyk, którego temperatura w lecie waha się w okolicach 21-23 st.C.   

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz