Czy Francja jest większa od Polski? Jak duża jest Francja?  - BelSole

Czy Francja jest większa od Polski? Jak duża jest Francja? 

Zarówno pod kątem turystycznym, jak i społeczno-politycznym, Francja jest jednym z czołowych krajów w Europie. Z racji dużej popularności tego kierunku wśród polskich turystów, wielu naszych rodaków może zastanawiać się, jak duża jest Francja. Dowiecie się tego z lektury naszego materiału. Odpowiemy również na inne cisnące się na usta pytanie – czy Francja jest większa od Polski. To tylko niektóre informacje, które przedstawimy w materiale. Zapraszamy do lektury. 

Powierzchnia Francji. Czy Francja jest większa od Polski? 

Zacznijmy od odpowiedzi na główne pytanie tego materiału – czy Francja jest większa od Polski? Mimo tego, że zdaniem jednego z polityków Francuzi nauczyli się używania widelców od Polaków, to na polu powierzchni geograficznej musimy jednak uznać ich wyższość – Francja jest większa od Polski, a różnica jest tu naprawdę znacząca. 

Powierzchnia Francji wynosi 551 685 km2. Pod względem państw znajdujących się w Europie (z tego zestawienia wyłączamy kraje, których duża część leży w Azji, tj.  Rosja, Turcja czy Kazachstan), Francja zajmuje drugie miejsce, ustępując jedynie Ukrainie. Dla porównania, powierzchnia Polski to 312 679 km2, co plasuje nasz kraj na 8 miejscu w tym zestawieniu. Podsumujmy więc – czy Francja jest większa od Polski? Zdecydowanie tak. Francja jest niemal dwa razy większa niż nasz kraj.  

 

Populacja Francji. Ilu mieszkańców ma Francja? 

Skoro już wiemy, czy Francja jest większa od Polski, porównajmy również populację obu krajów. Na tym polu też widać zdecydowaną dominację kraju ze stolicą w Paryżu. Według oficjalnych statystyk, w styczniu 2023 roku liczba mieszkańców Francji oscylowała w granicach 68 mln, z kolei najnowsze statystyki z naszego kraju wskazują, że w Polsce mieszka około 37,7 mln osób. Francja jest więc nie tylko większa od Polski, ale również bardziej od niej zaludniona. 

Teraz już wiesz, czy Francja jest większa od Polski oraz jaka jest powierzchnia Francji. Mamy nadzieję, że lektura naszego materiału była dla Ciebie pożyteczna! 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz