Czy kanapka drwala jest tylko w Polsce? - BelSole

Czy kanapka drwala jest tylko w Polsce?

McDonald’s znany jest z tego, że stara się przygotowywać lokalne produkty na niektóre rynki, tak jest z kanapką drwala w Polsce. Jednak czy burger drwala jest tylko w Polsce? Czy można go gdzieś jeszcze spotkać w Europie i na Świecie? Odpowiemy!

Czy kanapka drwala jest tylko w Polsce? I tak i nie, ponieważ są kraje gdzie znajdziecie podobne burgery ale pod inną nazwą – zobaczmy co możecie zjeść w wybranych krajach.

W Belgii otrzymacie Croque McDo, wariacje na temat popularnej w tym regionie kanapki croque-monsieur. Na Cyprze zjecie Greek Mac, czyli wersje BicMaca w picie z Tzatziki. We Francji  napijecie się piwa w Mcdonald’s. Na Węgrzech zjecie McFarm. Holandii McDonald’s sprzedaje głęboko smażony McKroket z mięsem. W Portugalii podaje się zupę w Mcdonald’s. W Szwajcarii do niektórych burgerów dodaje się Gruyere oraz specjalne sosy przygotowane przez szefa kuchnii Rene Schudel. W Ukrainie na południu kraju możecie dostać McLavash na specjalnym chlebku. 

Gdzie jednak znajdziecie kanapki podobne do Kanapki drwala w Polsce na Świecie i Europie? Otóż, dostaniecie je u naszych sąsiadów w Czechach i Słowacji. 

McSyr w Słowacji

Słowacji dostaniecie kanapkę McSyr bazujący na popularnym vyprażanym syrze. Kanapkę także możecie dostać sezonowo jak w Polsce Kanapkę Drwala.

McSmazak w Czechach

Czechach dostaniecie kanapkę McSmazak, podobną do tej w Słowacji, jednak tutaj będzie to samzeny syr, a nie vyprazany syr. Są łudząco podobne do burgerów drwala w Polsce.

 

Czy kanapka drwala jest tylko w Polsce? Jak widzicie, jeśli jesteście głodni kanapki drwala i szukacie opcji gdzie zjeść burger drwala w innym kraju, możecie udać się za naszą południową granicę. Sprawdźcie tylko, czy jest ona dostępna aktualnie w menu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz