Czy Katar to miasto? Czy Katar to państwo? - BelSole

Czy Katar to miasto? Czy Katar to państwo?

Zastanawialiście się może czy Katar jest miastem czy może Państwem? Nie jest to tak banalne pytanie! Przedstawimy Wam opis czym właściwie jest Katar i czy jest miastem.

Katar, lub inaczej Qatar lub Dawiat Qatar to emirat położony na bliskim wschodzie, graniczy on lądowo tylko z Arabią Saudyjską, przez może z Bahrajnem i Zjednoczonymi Emiratami – po drugiej stronie Zatoki Perskiej, groźnie spogląda Iran.

Czy Katar jest miastem?

Powierzchnia Kataru to 11 586 km², jest więc wielkości jednego naszego województwa – mieszka tam 2 800 000 ludzi. Jest to jeden z bogatszych terenów na Bliskim Wschodzie dzięki zasobom gazu ziemnego mieszczącym się na jego terenie oraz wodach wokół Kataru. Czym jednak jest Katar? Czy Katar to miasto? Nie, Katar nie jest miastem, Katar jest Państwem – którego stolicą jest Doha. Państwo Katar to monarchia i emirat a jego głową jest emir Tamim ibn Hamad Al Sani. Także następnym razem, jeśli ktoś się Was zapyta czy Katar jest miastem, spokojnie możecie wyjaśnić, że nie Katar miastem nie jest, tylko Państwem.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz