Ile kosztuje bilet do Petry? Cena, wstęp, dojazd, parking w 2023 roku - BelSole

Ile kosztuje bilet do Petry? Cena, wstęp, dojazd, parking w 2023 roku

Petra to niewątpliwie jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków na świecie. Na pewno wiele robi to, że Petra jest jednym z 7 cudów świata, zaraz obok takich miejsc jak Koloseum, Macchu Picchu czy Tadż Mahal. Wybieracie się do Jordanii i chcielibyście wiedzieć jak się tam dostać? Ile kosztują bilety wstępu do Petry? Ile kosztuje bilet do Petry? To i nieco więcej dowiecie się w naszym przewodniku.

 

Jak się dostać do Petry?

W Jordanii najlepiej jest poruszać się wynajętym samochodem. Z Ammanu do Petry jest ok 250 kilometrów, więc jest to kilka godzin drogi. Petra natomiast jest tak popularnym zabytkiem, perłą całego kraju, że tam akurat zawiezie Was prawie każde biuro turystyczne w kraju. Z tym, że najpierw musicie dostać się do Wadi Musa. Wejście do parku kulturowego znajduje się we wschodniej części miasta, więc będąc w mieście, można się już dostać nawet na nogach. Kolejną opcją dojazdu do Petry jest autobus z Ammanu. Pojazdy firmy JETT odjeżdżają ze stacji Abdali o 6:30 i o 10:30 rano i podjeżdżają pod Visitor’s Centre. Co ważne, tym samym busem możecie wrócić do Ammanu o 17:00 (w lecie)/16:00 (w zimie-wcześniej się zamyka). Bilet kosztuje 10 JOD w jedną stronę (bilet dla dzieci jest w w tej samej cenie).

 

Ile kosztują bilety do Petry?

Bilety wstępu do Petry nie należą do najtańszych. Jest kilka opcji na zakup biletów wstępu. Warto zastanowić się ile czasu chcecie tam spędzić na zwiedzaniu. Obecnie jest możliwość zakupu biletów jedno, dwu lub trzy-dniowych. Bilety możecie zakupić w kasach biletowych Petra Visitor Center, która jest bramą do tego starożytnego miasta. Najdrożej zapłacą Ci, którzy zostają w Jordanii tylko jeden dzień – będzie to 90 JOD. Jeśli planujecie zostać w Jordanii dłużej to bilety będą po 50 JOD na jeden dzień, 55 JOD na dwa dni i 60 JOD na 3 dni. Ci którzy zwiedzają bilety pierwszego dnia pobytu w tym kraju zapłacą pełną kwotę, a jeśli spędzicie w Jordanii przynajmniej jedną noc to przy wyjeździe, na granicy jordańskiej zostanie Wam zwrócone 40 JOD. Wszystko tylko po to by jak najdłużej zatrzymać turystę w kraju.

Kolejną opcją jest zakup Jordan Pass. W tej cenie są wliczone m.in. bilet wstępu do Petry, wizę oraz darmowy wstęp do około 40 atrakcji w Jordanii. Cena także zależy od tego ile dni chcecie spędzić na zwiedzaniu Petry ( 70 JOD, 75 JOD, 80 JOD za 1-,2- i 3-dniowy wstęp do Petry). Jordan Pass jest opłacalny jeśli nie przylatujecie na lotnisko w Akabie gdzie wiza jest darmowa. Dzieci w całej Jordanii do lat 12 mają darmowe wejście do wszystkich atrakcji. 

 

Gdzie zaparkować auto koło Petry?

Głównym wejściem do Petry stanowi Visitor Center położony przy miasteczku Wadi Musa. Przed samym wejsciem znajduje się spory, bezpłatny parking na którym można zostawić swój samochód. Dla niezmotoryzowanych jest także opcja podjechania z centrum Wadi Musa pod wejście taksówką. Jej koszt będzie oscylował w granicach 1-2 JOD w zależności od godziny.

Jak widzicie Petra to droga atrakcja, którą jednak trzeba zobaczyć, więc jedyna rzecz jaka powinna Was zastanawiać to przez ile dni chcielibyście zwiedzać ten cud świata. Jeśli jesteście dopiero na etapie planowania podróży, to koniecznie sprawdźcie nasz artykuł o dokumentach wymaganych przy wjeździe do Jordanii i czy potrzebna jest wiza.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz