Czy Madera jest droga czy tania, ceny w 2022? - BelSole

Czy Madera jest droga czy tania, ceny w 2022?

Madera, nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Przyjemne temperatury są tutaj cały rok. Dlatego coraz więcej Polaków wybiera Maderę jako cel podróży. Wyspa należy do Portugalii, stąd obowiązującą walutą jest euro. Sprawdzamy dla Was, czy Madera jest droga, czy tania, ceny w 2021?

 

Ceny noclegów na Maderze

 

ceny hoteli na Maderze

Na Maderze jest każdy rodzaj noclegu: hostele, hotele, pensjonaty i pola namiotowe. W zależności od budżetu i wymagań, coś się zawsze znajdzie. Średnia cena za dobę w pokoju wieloosobowym kosztuje od 10 EUR. Hotel dwugwiazdkowy to wydatek od ok. 40 EUR za pokój, a czterogwiazdkowy z basenem to wydatek od 80 EUR.

 

Ceny w restauracjach na Maderze

 

ceny w restauracjach na Maderze
Ceny w przykładowej restauracji Marisqueira Splendida

Wysokość cen oczywiście zależę od lokalizacji i poziomu restauracji. Dlatego przestawiamy Wam średnie ceny.

Zacznijmy od porannej kawy. Espresso kosztuje ok. 1 EUR, cappuccino – ok. 1,40 EUR. Ceny dań głównych zaczynają się od ok. 10 EUR, np. ryba pałasz ze smażonym bananem, sosem z marakui, frytkami i sałatką kosztuje ok. 12,5 EUR. Najtańsze posiłki serwują lokalne bary. Za tradycyjną kanapkę (Bolo do Caco) zapłacicie 3 EUR.

Pamiętajcie, że większość restauracji ma tzw. menu dnia. Wtedy za 10-20 EUR dostaniecie przystawkę, danie główne i deser.

Zobaczcie co zjeść na Maderze w restauracji.

 

Ceny w sklepach na Maderze

 

ceny w sklepach na Maderze
Ceny w markecie Amanhecer

Najtańszą żywność kupicie w supermarketach. Niestety na Maderze nie ma ich zbyt wiele. Najpopularniejszą siecią jest Pingo Doce i Continente. Jeśli chcecie zrobić zakupy w mniejszych sklepach, idźcie do tych położonych z dala od atrakcji i wybrzeża. Wtedy zapłacicie mniej. Przykładowe ceny: na jajka (12 szt.) wydacie 2,5 EUR, na 1 l mleka – 0,6 EUR, na biały chleb (500 g) – 1,4 EUR, pomidory – 1,5 EUR a na 1 kg jabłek – 1,4 EUR.

Ile kosztuje wino na Maderze?

Butelka wina Madera kosztuje ok. 9,9 EUR, a butelka wina ze średniej półki ok. 5 EUR.

Ile kosztuje piwo na Maderze?

Lokalne piwo (0,5 l) kosztuje ok. 1 EUR, natomiast importowane (0,33 l) ok. 1,6 EUR. 

Ile kosztują papierosy na Maderze?

Za paczkę papierosów znanej firmy zapłacicie ok. 4,90 EUR.

Zobaczcie co koniecznie trzeba kupić na Maderze?

Ceny na Maderze – autobusy, taxi, wynajęcie auta

 

Po Maderze najłatwiej jest podróżować wynajętym samochodem. Pamiętajcie jednak, że drogi, choć są w bardzo dobrym stanie, to są wąskie i kręte. Dlatego, osoby, które nie mają doświadczenia na takich szosach, powinny się dobrze zastanowić, zanim wynajmą samochód. Jaki jest koszt? Cena podstawowa wynosi od ok. 28-30 EUR za dobę. Listę wszystkich lokalnych wypożyczalni znajdziecie pod tym linkiem http://www.visitmadeira.pt/en-gb/getting-around/detail/madeira/transports/car-rental

Ceny paliwa kształtują się na poziomie: benzyna 95 – 1,5 EUR/l, benzyna 98 – 1,7 EUR/l, diesel – 1,30 EUR/l. 

Parkowanie auta w niektórych miastach jest płatne, np. w stolicy wyspy Funchal to koszt ok. 1,5 EUR/godz., w mniejszych miastach ok. 0,5 EUR/godz.

Wolicie taxi? Cena początkowa to średnio ok. 3-4 EUR. Za 1 km podróży zapłacicie ok. 0,70 EUR.

Na Maderze działa kilka firm transportowych, które obsługują całą wyspę. Przystanki każdej z nich są w Funchal, zatem łatwo można z nich skorzystać. Ceny biletów zależą od liczby przejechanych stref. Np. bilet na przejazd po Funchal kosztuje ok. 2 EUR, poza Funchal od 1,30 EUR do ok. 6 EUR.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz