Golem Albania - co zobaczyć, gdzie leży, gdzie spać? Poradnik - BelSole

Golem Albania – co zobaczyć, gdzie leży, gdzie spać? Poradnik

Albania, jako kierunek turystyczny, przez wiele lat była pomijana. Od niedawna znów cieszy się dużą popularnością. Znajdziecie tu niesamowite góry, piękne plaże i ciekawe zabytki. Dziś zabieramy Was do Golem. Co zobaczyć w tym mieście? Czy warto tam pojechać?

 

Gdzie leży Golem?

 

gdzie leży Golem

Golem to niewielka miejscowość położona 13 km od Durrës i ok. 40 km od Tirany. Ciągnie się przez 10 km. Miejscowość na dwie części dzieli biegnąca przez nią droga szybkiego ruchu. Przy plaży znajduje się dzielnica wypoczynkowa z licznymi hotelami i infrastrukturą, po drugiej stronie są budynki mieszkańców Golem. Wielu Albańczyków traktuje miasteczko jak dzielnicę Durrës, aczkolwiek jest to osobna jednostka administracyjna.

 

Jakie są plaże w Golem?

 

plaże Golem

Jeśli szukacie szerokich i piaszczystych plaż, to dobrze trafiliście. W Golem są tylko takie. Znajdziecie tutaj duże połacie zastawione leżakami i parasolami na wynajem oraz miejsca, puste, gdzie rozłożycie się z własnym sprzętem. Na południe od Golem leży mała, ale urocza plaża Plazhi i Gjeneralit. Jest tu krystalicznie czysta woda i miękki piasek, choć dno morza jest kamieniste. Przy plaży jest molo (Jest bezpłatne w przeciwieństwie do Molo w Sopocie), które jest bardzo fotogeniczne przy zachodzie słońca. Polecamy zobaczyć też zestawienie najlepszych plaż w Albanii.

 

Golem Albania – co zobaczyć w okolicy?

 

bulwar durres

Okolice Golem nie obfitują w zabytki. Atrakcją kurortu jest brak tłoku i nieodkryte przez turystów rejony. Jeśli macie ochotę przyjrzeć się, jak wygląda życie Albańczyków, to polecamy wyprawę samochodem po okolicznych wioskach. Zobaczycie tam malownicze pejzaże i domki porośnięte winoroślami. A na zwiedzanie starożytnych zabytków musicie wybrać się do Durrës. Co tam zobaczyć przeczytacie w naszym wpisie tutaj.

herb Golem
herb Golem

Jednym słowem Golem to spokojne i ciche miejsce. Zdecydowanie jest dla tych, co chcą przede wszystkim odpocząć. Jeśli nastawiacie się na imprezy albo zwiedzanie to polecamy pobliskie Durrës i jego atrakcje.

 

Golem Albania – gdzie spać? gdzie jeść?

 

Jeśli szukacie dobrego miejsca na obiad w Golem, polecamy Sapore Di Mare lub Restorant Miami 2. Jeśli szukacie fajnego noclegu, polecamy Eleart lub Hotel Venezia zaraz przy plaży ?️ ❤️Ogólnie w Golem znajdziecie dużo hoteli, apartamentów oraz miejsc do spania. Restauracji też jest dużo – i zazwyczaj w rozsądnych cenach, chociaż trochę wyższych niż w reszcie Albanii. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz