Czy Madera jest otwarta? Czy można lecieć na Maderę - BelSole

Czy Madera jest otwarta? Czy można lecieć na Maderę

Zimno, mokro i brak słońca – taki najczęściej mamy klimat w lutym w naszym kraju. Portugalska Madera, nazywana wyspą wiecznej wiosny jest idealna na kilkudniowy wypad. Sprawdzamy, jakie są restrykcje na Maderze, czy ozdrowieńcy i zaszczepieni muszą robić testy PCR? Czy restauracje i sklepy są otwarte? Czy napijemy się wina na Maderze?

Czy trzeba mieć test na COVID?

Władze Madery wymagają posiadania negatywnego wyniku testu PCR, możesz go zrobić przed wylotem (maksymalnie 72 godz. przed lądowaniem) albo wykonać na miejscu za darmo. Turyści, którzy przyjeżdżają na Maderę i Porto Santo muszą się zarejestrować na stronie madeirasafe.com, aby otrzymać kod QR. Aplikacja będzie też monitorowała cały nasz pobyt.

Jeśli jesteś ozdrowieńcem albo przyjąłeś szczepionkę, nie musisz robić testów. Wystarczy, że pokażesz odpowiedni dokument potwierdzający.

Jakie są restrykcje przeciw COVID-19 na Maderze?

Pamiętajcie, że Madera jest autonomicznym regionem, dlatego mogą tam obowiązywać inne obostrzenia niż w kontynentalnej Portugalii.

Czy można jeździć po Maderze?

Tak, lecz istnieją pewne ograniczenia. Nie wolno Wam poruszać się po drogach publicznych w dni powszednie między godziną 19:00 a 5 rano następnego dnia, a weekendy i święta już od 18:00. Co oznacza, że na romantyczny spacer przy zachodzie słońca możecie się wybrać tylko w tygodniu.

Połączenia promowe pomiędzy Maderą a Porto Santo także zostały zawieszone. Na wyspę jednak polecicie samolotem, jeśli macie ważny negatywny wynik testu PCR.

Czy restauracje i bary na Maderze są czynne?

Całe szczęście, możecie spokojnie zjeść śniadanie czy lunch w lokalu, ale do godz. 18:00 w dni powszednie i do 17:00 w weekendy. Jeśli macie ochotę na kolację, zamówicie ją z dostawą do domu, tylko musicie zmieścić się z zamówieniem do 22:00.

Niestety nie napijecie się wina na Maderze – obowiązuje zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu.

Czy sklepy na Maderze są czynne?

Wszystkie sklepy są otwarte, lecz właściciele muszą je zamknąć o tych samych godzinach co restauracje.

Czy atrakcje na Maderze są czynne? 

Teoretycznie muzea i galerie powinny być otwarte, jednak wiele z nich zamyka się z powodu braku zwiedzających. Sugerujemy, abyście na bieżąco sprawdzali informacje na stronach internetowych. Za to do woli możecie korzystać ze szlaków górskich, kolejek, parków i ogrodów, a nawet krótkich rejsów morskich.

Restrykcje obowiązują na razie do 21 lutego. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz