Czy Meksyk jest w strefie Schengen? - BelSole

Czy Meksyk jest w strefie Schengen?

Lecąc na wakacje do Meksyku możecie sobie czasami zadać pytanie czy Meksyk należy do Strefy Schengen czy do Unii Europejskiej? Pytanie może nie być takie jakim oczywistym jakim sie wydaje.

Czy Meksyk należy do Strefy Schengen

Strefa Schengen kojarzy się głównie z Europą i Unią Europejską, jednak nie jest prawdą, że tylko tereny w Europie należą do Strefy Schengen i tylko kraje z Unii Europejskiej do niej należą. Ta strefa wolnego handlu i przepływu ludzi rozciąga się po wielu kontynentach – jednak czy Meksyk należy do Strefy Schengen? Mamy dla Was złą wiadomość jeśli czyliście, że jest w Strefie Schengen Meksyk – otóż, nie należy on do Strefy Schengen, najbliższe tereny jakie należą do zamorskich terenów Francji w Martynice, St Martin, Gwadelupe czy Gujanie Francuskiej. 

Musicie więc liczyć się z tradycyjnymi utrudnieniami w podróżowaniu do Meksyku jak do innych krajów poza Strefą Schengen.

Podsumujmy, jeśli zastanawiacie się czy Meksyk leży w Strefie Schengen – Nie, Meksyk nie należy do Strefy Schengen.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz