5 dowodów, że zima i Meksyk są super. Pogoda na grudzień, styczeń oraz luty. Czy zimą w Meksyku jest zimno? - BelSole

5 dowodów, że zima i Meksyk są super. Pogoda na grudzień, styczeń oraz luty. Czy zimą w Meksyku jest zimno?

Meksyk to ostatnimi czasy jeden z wyjazdowych hitów na zimę. Coraz większa dostępność tanich lotów z Europy sprawia, że również Polacy często decydują się na zimowy wyjazd do Meksyku. Odpowiadamy na pytania jaka jest pogoda zimą w Meksyku? Jakie atrakcje i pogoda czekają na nas w grudniu, styczniu i lutym w Meksyku?

 

Grudzień w Meksyku – czy jest ciepło i czy świeci słońce?

 

grudzień w Meksyku

Grudzień w Meksyku oznacza rozpoczęcie tzw pory suchej. W związku z tym możemy liczyć na świetną pogodę, dużo słońca i wysokie, w porównaniu z polskimi, temperatury. Jeżeli wybierzemy się na wakacje do Cancún, możemy liczyć na temperatury dochodzące nawet do 30 stopni! Trochę chłodniej będzie za to w głębi kraju, np w Mexico City temperatura może spaść nocą do 8 stopni, a w dzień osiągnąć około 22 stopni.

 

Meksyk w styczniu – jaka pogoda?

 

styczeń w Meksyku

W styczniu w Meksyku nadal trwa pora sucha. Oznacza to, że przez cały nasz styczniowy wyjazd do Meksyku będziemy mogli cieszyć się wspaniałą pogodą. Styczeń to bez wątpienia jeden z najlepszych miesięcy na odwiedzenie Meksyku. Na półwyspie Jukatan, na który to najczęściej wybierają się spragnieni słońca zimowi wczasowicze, temperatury osiągają około 30 stopni Celsjusza. W styczniu niebo nad plażami w Meksyku pozostaje bezchmurne. W innych częściach kraju może być trochę chłodniej, ale i tak pogoda w każdej części Meksyku w styczniu jest nieporównywalnie lepsza od tej którą zastaniemy wtedy w Polsce.

 

Luty, a wyjazd do Meksyku – czy pogoda dopisze?

 

Meksyk w lutym

Luty to w Meksyku jeden z miesięcy z najniższą sumą opadów. Temperatury idą jeszcze mocniej w górę, osiągając do 35 stopni na półwyspie Jukatan. Woda w Morzu Karaibskim oraz Zatoce Meksykańskiej jest wtedy zaskakująco ciepła. To wszystko sprawia, że Meksyk jest idealnym miejscem na ucieczkę przed polską zimą.

Skoro już wiemy, że pogoda w Meksyku jest zimą bardzo dobra, to jakie atrakcje czekają na nas w tym kraju?

 

Święta Bożego Narodzenia w Meksyku

 

boże narodzenie w Meksyku

Święta, święta i po świętach? Może w Europie, ale na pewno nie w Meksyku! Celebracja Świąt Bożego Narodzenia w Meksyku zaczyna się już 12 grudnia świętem Najświętszej Panienki z Guadalupe, patronki Meksyku, a kończy się 6 stycznia, czyli w Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane potocznie Świętem Trzech Króli. 24 grudnia, czyli w Wigilię, Meksykanie udają się do kościoła, a następnie zaczynają wielką ucztę. Kochacie Święta, a przy tym zimą tęsknicie za słońcem i upałami? Meksyk to miejsce dla Was!

 

Plażowanie w środku zimy

 

plazowanie w Meksyku w zimie

Wybierając się na meksykańskie wybrzeże nie zapomnijcie o kremie z filtrem! Wspaniałe meksykańskie plaże czekają na Was również zimą, zapewniając wspaniały relaks i odpoczynek. Temperatura wody? Ciepła! Drinki z palemką? Obowiązkowo!

 

W końcu słońce!

 

zima w Meksyku pogoda

Nic nie zwalczy lepiej zimowej depresji niż porządna dawka słońca! W czasie, gdy w Polsce ciężko o chociaż jeden promień słońca, w Meksyku zimą świeci ono przez dziesięć do jedenastu godzin na dobę. Poprawa humoru na długi czas gwarantowana.

 

Karnawał w Meksyku

 

karnawał w Meksyku

Karnawał to jeden z najradośniejszych okresów w Meksyku. Zaczyna się on w Środę Popielcową i trwa 5 dni. W tym czasie na ulicach meksykańskich miast odbywają się liczne parady, non stop słychać muzykę graną przez mariachi oraz okrzyki radości świętujących Meksykanów i Meksykanek.

 

Meksykańskie jedzenie!

 

jedzenie w Meksyku

Zimą często nabieramy ochoty na dobrze doprawione, rozgrzewające potrawy i takich bez wątpienia kuchnia meksykańska dostarczy nam wiele! Zarówno restauracje, jak punkty ze streed foodem zapewnią najwyższą jakość serwowanych burritos, tacos czy gortidas.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz