Czy w Meksyku jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo w Meksyku 2021-2022 - BelSole

Czy w Meksyku jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo w Meksyku 2021-2022

Wielu naszych czytelników zastanawia się nad wycieczką do Meksyku. Zastanawiają się oni jednak czy Meksyk to bezpieczny kraj? Czy bezpiecznie jest podróżować do Meksyku? Sprawdzamy i odpowiadamy na wszystkie Wasze pytania związane z bezpieczeństwem w Meksyku w sezonie 2021 – 2022.

Przestępczość w Meksyku – czy jest się czego obawiać?

Na samym początku trzeba ustalić, że Meksyk bez wątpienia nie należy do najbezpieczniejszych miejsc na kuli ziemskiej. Przestępstwa narkotykowe, morderstwa czy porwania stały się niemalże wizytówką tego kraju. Czy jednak w całym Meksyku wskaźnik przestępstw jest wysoki? Jeżeli zdecydujecie trzymać się miejsc licznie odwiedzanych przez turystów nie powinno stać się Wam nic złego. Turyści rzadko padają ofiarami jakiejkolwiek przemocy w Meksyku – większość niebezpiecznych sytuacji związana jest z porachunkami karteli narkotykowych oraz innych grup przestępczych. Zalecamy więc trzymać się z daleka od szemranego towarzystwa w Meksyku. Najbezpieczniej możecie się czuć rozciągającym się wzdłuż półwyspu Yukatan obszarze Riviera Maya. Unikać należy bezwzględnie owianych złą sławą miejsc takich jak Juarez czy Tijuana. Odradzamy również samotne podróżowanie po kraju.

Poczytajcie też o walucie w Meksyku, jak się przygotować.

 

Na co uważać w Meksyku? Jakie zagrożenia czekają na nas w Meksyku? Czego unikać?

Po pierwsze i najważniejsze – trzymajcie się z daleka od narkotyków! Nie chodzi tu tylko o kwestie waszego zdrowia i niebezpieczeństwa wiązane z uzależnieniem, ale przede wszystkim o groźbę zadarcia z lokalną mafią i skończenia z ołowianą kulą między oczami.

Nigdy nie zostawiajcie swoich rzeczy samych. W przypadku napadu nie stawiajcie oporu, bo może się to skończyć tragicznie. Odpuścicie sobie też samotne, nocne spacery w Meksyku. Cały czas miejcie oczy szeroko otwarte i jeżeli czujecie, że coś jest nie tak, natychmiast się oddalcie.

Inne niebezpieczeństwa występujące w Meksyku

W Meksyku, w szczególności na obszarach rolnych, występuje duże ryzyko zarażenia się malarią. Groźne mogą okazać się również choroby takie jak żółta febra czy chikungunya. Warto uważać również na zwierzęta: bezpańskie psy, pająki i węże mogą skutecznie uprzykrzyć nam wyjazd. Nie warto również spożywać wody bezpośrednio z kranu – długa wizyta w toalecie to najniższy wymiar kary w tym przypadku.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz