Czy na Cyprze potrzebna maseczka? Koronawirus na Cyprze

Czy na Cyprze potrzebna maseczka? Koronawirus na Cyprze

Cypr jest miejscem, które w sposób umiarkowany dotknięte było epidemią koronawirusa więc w chwili otwarcia granic wielu z nas będzie brało Cypr pod uwagę. Jak wygląda sprawa z koronawirusem na Cyprze? Jakie są koronawirusowe ograniczenia na Cyprze i czy trzeba nosić maseczkę? Czy trzeba zakrywać swoją polską twarz?

Cypr ze względu na swoje położenie przeszedł trudny początek 2020 roku dość obronną ręką. Jeśli planujecie wyjazd na Cypr w tym roku to warto zastanowić się co kupić na Cyprze ale również sprawdzić czy pozostają wciąż jakieś ograniczenia.

Od pierwszej połowy czerwca wracają międzynarodowe połączenia lotnicze na Cypr. Przyleci tu więc wielu turystów, którzy od kilku miesięcy pozamykani byli w domowych aresztach. Co trzeba wiedzieć o wyjedzie na Cypr? Czy potrzebna jest maseczka. Wiemy już wiele na ten temat.

Lecąc na Cypr trzeba liczyć się z tym, że maska będzie konieczna w samolocie, a przed wejściem na jego pokład zmierzona zostanie temperatura, na szczęście zwykle termometrem bezdotykowym, a nie takim wkładanym w tylny otwór organizmu.

Maseczka na Cyprze będzie konieczna w sytuacji w której niemożliwe jest zachowanie modnego ostatnio „dystansu społecznego” czyli na przykład na lotnisku, w porcie, w autobusie komunikacji publicznej, w windzie, w taksówce i innych tego typu lokalizacjach. Maski nosić będzie też obsługa hoteli i pensjonatów.

W punktach gastronomicznych goście będą zachęcani do używania masek ale nie będą one obowiązkowe przy spożywaniu wieczerzy. Masek nie będą nosić również osoby pracujące w ogródkach letnich. To oczywiste – na Cyprze jest gorąco!

Czy na Cypr potrzebna jest maseczka na twarz? Na tą chwilę niestety wciąż maseczka będzie wymagana. Na szczęście nie w każdej sytuacji. Jeśli zarazicie się koronawirusem na Cyprze to lokalne władze pokryją koszty pobytu od noclegu aż po jedzonko. Zapłacić będzie trzeba tylko za dojazd na lotnisko i powrót do domu. Brzmi uczciwie.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz