Czy na Gibraltarze są plaże? Gibraltar i jego plaże, gdzie są i czy są piaszczyste? - BelSole

Czy na Gibraltarze są plaże? Gibraltar i jego plaże, gdzie są i czy są piaszczyste?

Wybieracie się na półwysep gibraltarski i zastanawiacie się czy w Gibraltarze są plaże? Gdzie są i czy plaże na Gibraltarze są piaszczyste? Zobaczcie przewodnik po Gibraltarze i jego plażach.

Gibraltar leży nad samą cieśniną gibraltarską nad Morzem Śródziemnym, aż prosi się by w takim miejscu było pełno pięknych plaż. Gibraltar przy tym wszystkim ma kolejny duży problem, czyli mało miejsca w mieście na kolejne inwestycje – lotnisko w Gibraltarze nawet zostało zbudowane na drodze z powodu braku miejsca w mieście i na półwyspie.

Czy są plaże na Gibraltarze?

Czy w takim wypadku na Gibraltarze są plaże? Czy jest na nie miejsce, jeśli są, to gdzie są plaże na Gibraltarze?

Otóż, pomimo braku miejsca, na Gibraltarze znalazło się miejsce na plaże i znajdziecie tam piękne plaże. Jakie są plaże na Gibraltarze i gdzie są?

Na plaży znajduje się 6 głównych, całkiem ciekawych i godnych uwagi plaż dla plażowiczów, lokalsów i turystów. Na północy półwyspu są to plaża wschodnia, Levante i Catalan. Trochę niżej na wschodzie znajduje się Sandy Bay. Po drugiej stronie (zachodniej) półwyspu znajdziecie małe Camp Bay i Rosia Bay. Więcej większych i ładniejszych plaż jest po wschodniej części skały gibraltarskiej. 

Plaża Gibraltar
Sandy Bay na wschodzie Gibraltaru

Plaże na Gibraltarze są zazwyczaj piaszczyste ze sporą ilością kamieni – chyba, że mowa o tych sztucznie usypanych jak Sandy Bay.

Także nie musicie się obawiać jeśli chodzi o plażowanie na Gibraltarze – jeśli żadna z tych plaż nie będzie Wam odpowiadać, warto może udać się do jakiejs pobliskiej hiszpańskiej miejscowości na plażowanie – tam jest ich pełno!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz