Perugia, czy warto lecieć? Czy warto odwiedzić? Czy warto jechać do Perugii? - BelSole

Perugia, czy warto lecieć? Czy warto odwiedzić? Czy warto jechać do Perugii?

Od kiedy są plany na otwarcie bezpośrednich połączeń lotniczych Polski z Perugią, wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto lecieć do Perugii i czy warto odwiedzić Perugię? Zapraszamy Was do szybkiego poradnika o tym czy Perugia warta jest odwiedzenia! Zapraszamy!

Dla każdego pojęcie tego czy warto odwiedzić Perugię będzie czymś innym, niektórzy lubią zwiedzanie, inni plażę inni naturę – dla każdej z tych grup odpowiemy czy właściwie warto lecieć do Perugii.

 

Lubię zwiedzać, czy warto zwiedzać Perugię?

Perugia atrakcje
Perugia

Tak! Perugia to bardzo ciekawe i urocze miasto pełne atrakcji – do tego w jej okolicy znajdziecie wiele małych miasteczek w tym słynny Asyż. Jeśli do tego, że lubicie zwiedzać, nie lubicie też tłumów – polecamy umbryjską wieś. Co do samej Perugii, wiele w niej atrakcji z czasów Etrusków i Rzymian – samo miasto to też plątanina wąskich uliczek i ciekawych miejsc. Dlatego dla miłośników zwiedzania i historii to będzie bardzo ciekawe miasto do odwiedzenia i zdecydowanie warto lecieć do Perugii. Polecamy przeczytać więcej o atrakcjach Perugii.

Jakie inne miasta warto zobaczyć prócz Perugii w okolicy? Oczywiście Asyż, Trevi czy górskie Castelluccio

Lubię plaże i plażowanie – czy w Perugii jest plaża?

Lago Trasimeno
Jezioro Trazymeńskie – jest tutaj parę ciekawych plaż.

W Perugii nie ma plaży, pod Perugią już tak, ale nad Jeziorem Trazymeńskim. W Umbrii nie znajdziecie plaż nadmorskich, bo Umbria nie ma dostępu do morza – ma jedynie jeziora, na których znajdziecie mniejsze miejsca na plażowanie takie jak Spiaggia Sualzo, Zocco czy Caloni nad jeziorem Trazymeńskim. Nie ma zbyt wielu plaż w okolicach Perugii niestety. Jeśli szukacie plaż nadmorskich, to mamy złą wiadomość – nie ma tutaj takich.

Miłośników plażowania nad morzem zapraszamy raczej na południe do Apulii (najpiękniejsze plaże Apulii), na Sardynię (najpiękniejsze plaże Sardynia) lub na Sycylię (piękne plaże na Sycylii).

 

Lubię naturę i spokój, czy warto lecieć do Perugii?

Konie na łące w Umbrii – widok niczym z Islandii

Oj tak! To zdecydowanie miejsce, jak i cała Umbria dla miłośników Parków Narodowych i spokoju. W okolicy Perugii znajdziecie na przykład Parco del Monte Subasio (obok Asyżu), Parco Regionale del Lago Trasimeno (nad jeziorem Trazymeńskim) obłędny park i góry Parco Regionale del Monte Cucco (wschód Umbrii), Parco Nazionale dei Monti Sibillini (na granicy Umbrii) czy park rzeczny Parco Fluviale del Tevere. Wiele jest tutaj ścieżek i miejsc gdzie znajdziecie spokój – polecamy z całego serca!

Lato Umbria
Letni widok w Umbrii

Czy warto lecieć do Perugii?

Przygotowaliśmy dla Was także listę dodatkowych 5 powodów dlaczego warto lecieć do Perugii:

  • Perugia to miasto pełne zabytków i ciekawych atrakcji – nie ma czego się wstydzić na tle innych stolic regionów
  • Widoki i spokój w górach są nieziemskie, polecamy miłośnikom pieszych wycieczek
  • CZEKOLADKI Perugina pochodzą właśnie z Perugii – Perugia to miasto czekolady!
  • Perugia to też miasto studenckie, chcecie iść na jakąś imprezę z Włochami lub Włoszkami? To dobrze miejsce dla Was 😉
  • Kuchnia umbryjska nie jest szeroko znana jeszcze na świecie, jednak pełna jest niesamowitych składników takich jak trufle, sery owcze, orkiszu czy jagnięciny.

Jak widzicie, dla każdego (prawie, sorry plażowicze!) coś dobrego w Umbrii i Perugii. Warto więc polecieć i sprawdzić Perugię. Loty póki co planowane są od marca do końca października z Krakowa. Sprawdźcie więc pogodę w Perugii:

To nowy region otwarty na loty z Polski, nie wiadomo do końca tak naprawdę czy loty będą przedłużone czy to tylko letni kierunek irlandzkiej linii. Dlatego to kolejny powód dla którego warto lecieć do Perugii

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz