AKTUALNE Ceny w Egipcie 2023, czy Egipt jest drogi? Ile kosztują wakacje w Egipcie? - BelSole

AKTUALNE Ceny w Egipcie 2023, czy Egipt jest drogi? Ile kosztują wakacje w Egipcie?

Jeśli wybieracie się na wakacje do Egiptu i zastanawiacie się czy Egipt jest drogi i jakie są ceny w Egipcie w 2023 – to artykuł dla Was. Opowiemy ile kosztuje wycieczka do Egiptu (wakacje all inclusive i nie tylko) w 2023, ile kosztuje nocleg w Egipcie, ile hotel i jakie są ceny w restauracjach w Egipcie. Ile kosztuje życie w Egipcie? to wszystko i jeszcze więcej poniżej, zapraszamy!

Artykuł ten podzielimy na sześć głównych części, pierwszą z nich będą ceny hoteli w Egipcie w 2023, drugą ceny w restauracjach, trzecią ceny wycieczek do Egiptu w 2023, czwartą ceny w sklepach w Egipcie (ile kosztuje życie w Egipcie), ceny paliwa w Egipcie, ceny atrakcji w Egipcie, a szóstą ceny ubezpieczeń podróżniczych do Egiptu.

Zacznijmy więc z tym co spędza sen z powiem wszystkim, którzy sami sobie organizują wycieczkę do Egiptu – czyli od noclegów.

 

Ceny hoteli w Egipcie

 

ceny hoteli w Egipcie 2023

Organizowanie wycieczki samemu do Egiptu nie jest popularną rozrywką – dlatego szanujemy za wybór. Ile kosztuje więc nocleg, apartament czy hotel w Egipcie w 2023? Na najpopularniejszych portalach znajdziecie oferty noclegów oczywiście w takich kurortach jak Hurghada: 

Przykładowe ceny w hoteli w Hurghadzie zaczynają się od 280 PLN za dobę w opcji all Inclusive dla dwóch osób.

Hotel w Sharm El Sheikh to mniej więcej 160 PLN za dobę za dwie osoby, ze śniadaniem.

W Kairze za pokój z widokiem na piramidy zapłacicie od 80 PLN za dobę.

 

Ceny wakacji w Egipcie 2023

 

ceny wakacji w Egipcie 2023

Ile kosztują wakacje w Egipcie w 2023? Mamy dla Was zestawienie cen z tej listy cen wakacji w Egipcie w 2023 na jednym z popularnych portali.

Wakacje w Egipcie All inclusive w 2023 – mniej więcej 3300 PLN za osobę za dobrze oceniane oferty.

Najtańsze wakacje all inclusive w Egipcie z przelotem znaleźliśmy za 2084 PLN za osobę za 7 dni. Cena jest więc całkiem atrakcyjna.

Najtańsze wakacje all inclusive w Egipcie z własnym transportem do Egiptu znaleźliśmy za 522 PLN za osobę za 7 dni.

 

Ceny w Restauracjach w Egipcie

 

ceny w restauracjach w Egipcie

Ile kosztuje jedzenie w Egipcie w restauracjach? Za meze należy zapłacić od około 80 EGP za porcję, Makanek, Halloumi, Hummus będą w cenie od 100 do 120 EGP. Bana Ghannouj lub tahine to wydatek 50 EGP, pikle to cena 40 EGP, mix meze 140 EGP.

Okra w restauracjach w Egipcie kosztuje około 70 EGP, Molokhia z kurczakiem 130 EGP, z krewetkami 150 EGP, gołąb faszerowany 270 EGP, pół kaczki 340 EGP, talerz owoców morza 390 EGP. Fata to wydatek 250 EGP, Kofta 250 EGP, Kebab 250 EGP, Shishtawouk 250 EGP.

Ile kosztują napoje które możecie zamówić do obiadu? Soki są w cenie od 44 EGP, herbata od 25 EGP, kawa po turecku od 30 EGP, wino od 90 EGP za kieliszek lub około 320 EGP za butelkę

 

Ceny w sklepach w Egipcie

 

ceny w sklepach w Egipcie
Ceny ze strony english.bim.eg

Ile kosztuje żywność w Egipcie? Ile kosztuje chleb? Poniżej znajdziecie zestawienie cen popularnych produktów w egipskich sklepach. 100 EGP (czyli funtów egipskich) to mniej więcej na dzisiaj około 14 PLN. Powie Wam to mniej więcej o ile tańsze jest życie w Egipcie i jak tanie są produkty w sklepach i marketach w Egipcie.

Makaron 23 EGP
Mąka 18 EGP
Mleko 26 EGP / l
Liście winogron 27 EGP / słoik
Kawa VIP 45 EGP
Sok 28 EGP / l
Jogurt 5 EGP
Kit kat cukierki 52 EGP
Galaxy czekoladki 79 EGP
Baton Galaxy 12 EGP
Ser żółty 180 EGP / kg
Ser biały 90 EGP / kg
Masło 80 EGP / kostka
Czekolada Mandolin 58 EGP / 12 sztuk
Woda 1,5 l 4,4 EGP
Pepsi 2 l 16 EGP
Opakowanie herbaty 50 EGP / 250 g
Cytryny 16 EGP / kg
Mandarynki 11 EGP / kg
Banany 18 EGP / kg
Kantalupa  26 EUR / kg
Pomidory 9 EGP / kg
Ogórki 11 EGP / kg
Chleb zwykły 20 EGP / 5 szt
Płaski chleb 14 EGP
Simit 19 EUR / sztuka

Ile kosztuje piwo w Egipcie?

Lokalne piwo Stella w Egipcie kosztuje od 28 EGP w sklepie drinkies. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej o alkoholu w Egipcie (klik).

Ile kosztuje wino w Egipcie?

Butelka wina w sklepie (licencjonowanym) kosztuje od 150 EGP. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej o alkoholu w Egipcie (klik).

Ile kosztuje wódka w Egipcie?

Cena wódki w Egipcie zaczyna się od około 200 EGP  za pół litra. 

Ile kosztuje chleb w Egipcie?

Cena chleba w Egipcie zaczyna się już od 5 – 10 EGP za bochenek chleba

Ile kosztują papierosy w Egipcie?

Koszt papierosów w Egipcie to mniej więcej 11.50 EGP za Cleopatra Box, czyli za 10 papierosów. Cleopatra King Size (20 papierosów) kosztuje 18.50 EGP.

 

Ile kosztuje paliwo w Egipcie?

 

Ile kosztuje benzyna w Egipcie? Otóż cena jest regulowana i aktualnie za litr benzyny w Egipcie zapłacicie około 10.75 EGP.

 

Ceny atrakcji w Egipcie

 

swiatynia Hatshepsut
Świątynia Hatshepsut w Luxorze

W Egipcie jeśli chodzi o atrakcje możecie wybrać jeden z wielu doskonałych zabytków lub udać się na jakąś wycieczkę lub rejs z biurem podróży. Zacznijmy od tych pierwszych. Wstęp do Doliny Królów w Luxorze kosztuje 260 EGP za 3 bilety do 3 różnych grobowców. 1000 EGP kosztuje wejście do grobowca Seti I. Wycieczka po okolicy Piramid z lokalnym 'przewodnikiem’ to 250 EGP – pamiętajcie by się targować.

Atrakcje takie jak wypatrywanie delfinów na Morzu Czerwonym z Hurghady to około 120 PLN za osobę za rejs. Bilet do akwarium w Hurghadzie to mniej więcej 135 PLN. Przejażdżka jeepem po pustyni to kolejne 120 PLN za osobę (za około 7h z kolacją na pustyni). Droższe jest wynajęcie łodzi samemu, kosztuje od 500 PLN za dobę.

 

Ceny ubezpieczeń do Egiptu

 

bezpieczeństwo w Egipcie

Ile kosztuje ubezpieczenie do Egiptu? Jaka jest cena ubezpieczenia podróżnego do Egiptu w 2023? Żeby sprawdzić ile aktualnie kosztuje ubezpieczenie podróżne możecie to na przykład sprawdzić na jednym z portali porównujących ceny ubezpieczeń. Ceny zazwyczaj zaczynają się od paru złotych do parudziesięciu za dobę wycieczki do Egiptu. Opinie na temat tego czy ubezpieczenia podróżne do Egiptu są drogie nie znajdziecie raczej na forum a na porównywarce cen.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz