Czy na Korfu w maju, czerwcu i lipcu jest ciepło? Pogoda - BelSole

Czy na Korfu w maju, czerwcu i lipcu jest ciepło? Pogoda

Lecicie na Korfu na wakacje i zastanawiacie się jaka pogoda jest na Korfu w maju, czerwcu i lipcu? Czy pada? I czy jest ciepło? Oto powód dlaczego warto lecieć na Korfu na wiosnę.

Czy warto lecieć na Korfu w maju, czerwcu i lipcu?

Korfu to jedna z piękniejszych greckich wysp. Zdecydowanie warto jeśli lubicie ciepłe miejsca i chcecie zakosztować kąpieli, nie tylko słonecznych. Jeśli polecicie na początku maja na Korfu, to macie szansę trafić na Święta Wielkanocne w Grecji, które akurat mają wtedy miejsce. Na Korfu nazywa się je Lambri. W lipcu będziecie mogli uczestniczyć także w festiwalu tańca na Korfu – o ile sytuacja pandemiczna pozwoli. 

Czy na Korfu wtedy jest ciepło? Przełom wiosny i lata to także doskonały okres na odwiedzenie Korfu ze względu na pogodę na Korfu, woda zaczyna być co raz cieplejsza a temperatury na stałe przekraczają 30 stopni w lipcu. Maj jest najchłodniejszy z tych 3 miesięcy, jednak nadal zdecydowanie cieplejszy niż Polska. 

Korfu to też miejsce z pięknymi plażami, plaża Glifada trafiła na listę najpiękniejszych plaż Grecji.

Pogoda Korfu w maju

Czy warto lecieć na Korfu w maju? To ciepłe miejsce na mapie Europy, co prawda na początku miesiąca temperatury mogą spadać poniżej 20 stopni w ciągu dnia i do około 12 w nocy, jednak im później w maj tym temperatury będą wyższe. Pod koniec miesiąca słupki rtęci mogą pokazywać nawet 28 stopni. Pada raczej mało, parę dni w miesiącu. Na noc weźcie kurtki!

Pogoda na Korfu w czerwcu

Czerwiec to jeszcze cieplejszy miesiąc na Korfu, temperatury dobijają powoli do 30 stopni powyżej zera, pada rzadko i jest to już idealna pora na kąpiel w morzu! Nie traficie raczej na rekina. W nocy temperatury wynoszą około 15-18 stopni powyżej zera.

Pogoda Korfu lipiec

Jeśli szukacie najcieplejszego miesiąca z wyżej wymienionych, wybierzcie lipiec – ciągłe temperatury powyżej 30-32 stopni, w nocy spadają tylko do 20 stopni powyżej zera. Deszczu jak na lekarstwo. Pamiętajcie by wziąć krem z filtrem do opalania i parasol do ochrony przed…słońcem.

Czy warto zatem lecieć na Korfu na wiosnę? Zdecydowanie! O ile nie straszne Wam tłumy, jednak na początku maja turystów powinno być mniej.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz