Czy na Korfu jest drogo czy tanio? Ceny na Korfu 2021 - BelSole

Czy na Korfu jest drogo czy tanio? Ceny na Korfu 2021

Wakacje na Korfu i zastanawiacie się czy jest tam tanio czy drogo? Korfu w sezonie potrafi niemiło zaskoczyć, jednak na ogół to dość rozsądna cenowo wyspa. Oto przewodnik po cenach na Korfu w 2021.

Ceny w restauracjach na Korfu

Ceny w restauracjach na Korfu są porównywalne z innymi greckimi wyspami – jednak nie są tak drogie jak w najsłynniejszych restauracjach w najdroższych kurortach takich jak Santorini. Ile kosztują dania w restauracjach na Korfu? 

Przystawki: grecka feta z miodem – 5 EUR, Saganaki z fetą i sosem pomidorowym – 10 EUR, Dolmadakia(gołąbki z liści winogron z ryżem) – 5 EUR, Halloumi grilowane – 5 EUR, Tzatziki – 4 EUR, Hummus – 4 EUR.

Dania Główne: Meze – około 20 EUR od osoby(minimum 2 osoby), Mousaka – 8 EUR, Sofrito – 12 EUR, Kleftiko – 14 EUR, Souvlaki 9 EUR.

 

Ceny w kawiarniach na Korfu

Kawa na Korfu jest trochę droższa niż na kontynencie czy to w Grecji czy we Włoszech. Espresso kosztuje około 2 EUR, a sok pomarańczowy od 2 – 2,5 EUR. Piwo kosztuje około 3 EUR a lampka wina od około 2-3 EUR.

 

Ceny hoteli na Korfu

Ile kosztuje nocleg na Korfu? Apartamenty bez widoku na morze mogą kosztować od około 180 PLN za noc za 2 osoby bez śniadania. Z widokiem na morze mogą kosztować od 300 PLN za dobę za 2 osoby do 1200 PLN za dom dla 8 gości z widokiem na morze i basenem.

Ile kosztuje Hotel na Korfu? Pokój hotelowy w obiekcie trzygwiazdkowym może kosztować od 270 PLN za dobę ze śniadaniem w sezonie. Jeśli szukacie lepszego standardu, to jedna gwiazdka więcej to zazwyczaj 200 PLN więcej za dobę, a najlepsze hotele pięciogwiazdkowe potrafią kosztować około 1500 PLN za dobę za dwie osoby. Wszystkie opcje są ze śniadaniem i z bezpłatnym odwołaniem rezerwacji. Najtańsza opcja jaką znaleźliśmy kosztowała 150 PLN za dobę za 2 osoby.

Oczywiście im wyższy sezon tym ceny niższe, im niższy tym mogą być zdecydowanie niższe. My obliczaliśmy ceny lokali na bazie wiosny/lata na Korfu.

 

Ceny atrakcji na Korfu

W zasadzie ceny muzeów na Korfu są bardzo rozsądne i zazwyczaj ograniczają się do paru euro. Inaczej jest ze zorganizowanymi wycieczkami i atrakcjami – półdniowa wycieczka po Korfu to wydatek około 70 EUR za osobę. Zwiedzanie jaskiń łodzią to około 35 EUR za osobę za cały dzień(dużą łodzią wycieczkową). Prywatna wycieczka motorówką po Korfu i wybrzeżu Albanii to koszt minimum 700 EUR za grupę.

Możecie zakupić też, o ile będzie już dostępna Corfu City Pass, który umożliwia dostęp do Aqualandu, wycieczki promem i paru innych atrakcji za 25 EUR.

 

Ceny w sklepach na Korfu

ceny na Korfu

Ceny produktów spożywczych na Korfu są w większości droższe niż w Polsce. Co znajdziemy w marketach na Korfu? Mleko kosztuje około 1,2 EUR, kilogram sera od około 8,5 EUR, chleb 1 EUR, ziemniaki 0,8 EUR za kg. Tańsze na Korfu są pomarańcze, kosztują około 1 EUR za kg. Ogólnie ceny za artykuły spożywcze, prócz owoców i warzyw są jednak droższe niż w Polsce.

 

Ceny na Korfu, czy jest tanio?

Korfu nie jest drogą wyspą – znajdziecie w Grecji zdecydowanie droższe miejsca. Jeśli zależy Wam na tanich wakacjach na Korfu to spokojnie znajdziecie dwuosobowy pokój poniżej 200 PLN, plaże są zazwyczaj za darmo o ile nie zakupicie leżaka i możecie też sami gotować i robić śniadania – chociaż same ceny w restauracjach nie są przerażające. Set przystawek może zadowolić każdego a kosztuje poniżej 20 EUR. 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz