Czy na Maderze jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo Madera 2023. Na co uważać na Maderze?   - BelSole

Czy na Maderze jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo Madera 2023. Na co uważać na Maderze?  

Czy na Maderze jest bezpiecznie? To pytanie zadaje sobie wielu turystów odwiedzających tę portugalską wyspę. Miejsce urodzenia Cristiano Ronaldo jest wizytowane przez gości z całego świata, w tym również, z Polski. Z tego powodu sprawdzimy, czy na Maderze jest bezpiecznie i jak wygląda bezpieczeństwo na Maderze w 2023 roku. Zwrócimy również waszą uwagę na to, na co uważać na Maderze. 

Czy na Maderze jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo Madera – 2023 

Zacznijmy od odpowiedzi na fundamentalne pytanie. Czy na Maderze jest bezpiecznie? Niemal wszyscy blogerzy, a także biura podróży wskazują,że Madera jest jednym z najbezpieczniejszych kierunków podróży. Bezpieczeństwo na Maderze 2023 roku wynika z kilku podstawowych czynników. Przede wszystkim, ta popularna portugalska wyspa charakteryzuje się wyjątkowo niskim poziomem przestępczości. Praktycznie nie dochodzi tam do poważnych przestępstw, a większość incydentów wiąże się z drobnymi wykroczeniami, takimi jak kradzieże kieszonkowe. Na fakt, czy na Maderze jest bezpieczne, wpływa również panujący tam klimat – wyspę zazwyczaj omijają groźne kataklizmy, a jedynym utrudnieniem dla turystów mogą być podmuchy wiatru, które mogą utrudniać ruch lotniczy. Na bezpieczeństwo na Maderze w 2023 roku wpływa również przyjazne nastawienie mieszkańców wyspy, którzy są bardzo gościnnie nastawieni do turystów zza granicy. 

Zatem, czy na Maderze jest bezpiecznie? Jak najbardziej. Wyjazd na tę portugalską wyspę pozwoli Ci uniknąć wielu zagrożeń pojawiających się w innych popularnych destynacjach turystycznych na świecie. Nie oznacza to jednak, że w trakcie wakacji należy zachować całkowitą beztroskę. W następnej części artykułu wskażemy Ci, na co uważać na Maderze. 

 

Zagrożenia na Maderze. Na co uważać na Maderze? 

Wiemy już, czy na Maderze jest bezpiecznie. Przyjrzyjmy się temu, na co uważać na Maderze. Na wyspie może dochodzić do prób oszustw na turystach. Zamawiając taksówkę, należy pamiętać, by zwrócić uwagę, czy w pojeździe działa licznik. Niektórzy kierowcy mogą wzbraniać się przed jego włączeniem, chcąc w ten sposób naliczyć nieuczciwą kwotę za przejazd. Do prób oszustwa na Maderze może dochodzić również na targach np. owoców. Niektórzy handlarze mogą zawyżać cenę lub wydawać za małą resztę za zakup. 

Zagrożenia na Maderze wiążą się również z obecnością komarów i kleszczy oraz  przenoszonymi przez nich chorobami. Na Maderze zdarzają się zachorowania na Dengę, wirus Zika czy Boreliozę. Aby się przed tym uchronić, warto zabrać ze sobą środki odstraszające owady, a także zaopatrzyć się w moskitierę. 

Tym, na co uważać na Maderze, jest również silne promieniowanie słoneczne. Mimo, że temperatura praktycznie nie przekracza 25 st. C, w miesiącach wakacyjnych indeks uv może wynosić nawet 10 punktów. Tak silne promienie słońca mogą łatwo doprowadzić do bolesnych poparzeń, dlaczego niezbędnikiem dla każdego turysty odwiedzającego Maderę jest krem z filtrem uv.

Zobacz także

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz