Czy na Maderze są rekiny? Madera, ataki rekinów na Polaków?  - BelSole

Czy na Maderze są rekiny? Madera, ataki rekinów na Polaków? 

Rekiny od dawna budzą obawy wielu ludzi. Mimo, że liczne statystyki wskazują, iż te ryby bardzo rzadko atakują ludzi, wielu turystów boi się spotkania z nimi. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, czy na Maderze są rekiny, a także czy rekiny na Maderze atakują ludzi. Przeczytaj nasz materiał, aby sprawdzić odpowiedzi na te pytania.  

Czy na Maderze są rekiny? Jakie gatunki rekinów żyją na Maderze? 

Madera jest wyspą położoną na Oceanie Atlantyckim. Ten wielki akwen jest domem wielu morskich stworzeń, w tym również rekinów. Zatem, czy na Maderze są rekiny? Na to pytanie musimy odpowiedzieć więc twierdząco. Panujący w tym regionie klimat sprzyja występowaniu wielu gatunków dużych ryb. W tym również rekinów. 

Skoro już wiesz, czy na Maderze są rekiny, możemy przejść do kolejnej kwestii. Gatunki rekinów na Maderze to przede wszystkim rekiny młoty, ostronosy atlantyckie, i żarłacze błękitne. Naukowcy szacują, że w wodach otaczających Maderę może żyć kilkadziesiąt gatunków rekinów. Zdarza się że w pobliżu Madery pływają ogromne rekiny wieloryby. 

Wiemy już, czy na Maderze są rekiny. Gdzie jednak można je obserwować? Rekiny rzadko podpływają blisko brzegu, żyjąc na pełnym morzu. Rekiny na Maderze można więc zobaczyć najczęściej w ramach rejsów wycieczkowych, których celem jest obserwacja morskiej fauny. 

Ataki rekinów Madera. Czy rekiny na Maderze są groźne dla ludzi? 

Jak pokazaliśmy, na Maderze są rekiny. Pora więc odpowiedzieć na drugie pytanie nurtujące wielu turystów – czy te ryby są groźne dla ludzi? Tutaj możemy uspokoić zaniepokojonych. Ataki rekinów na ludzi na Maderze są wręcz incydentalne.  W zależności od źródła, możemy znaleźć informacje, że w ciągu ostatniego stulecia doszło do zaledwie jednego lub dwóch ataków rekina na Maderze. 

Mimo, że na pytanie “czy na Maderze są rekiny” odpowiedź jest twierdząca, absolutnie nie musisz obawiać się morskich kąpieli na tej wyspie. Ryby te niemal nie wpływają w okolice plaż, a ataki rekinów na Maderze, których ofiarami padają ludzie, praktycznie nie występują

Zobacz także

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz