Czy na Maderze można pić wodę z kranu? Kranówka na Maderze - jakość  - BelSole

Czy na Maderze można pić wodę z kranu? Kranówka na Maderze – jakość 

Jedną z najprostszych sposobów na oszczędzanie w trakcie wakacyjnego wyjazdu jest picie wody z kranu, która zastępuje kupowanie napojów butelkowanych. Nie wszędzie jednak kranówka jest zdatna do spożycia. Z tego powodu sprawdzimy, czy na Maderze można pić wodę z kranu, a także jaka jest jakość kranówki na Maderze. Informacje na ten temat znajdziecie w naszym artykule. 

Czy na Maderze można pić wodę z kranu? Jaka jest jakość wody z kranu na Maderze? 

Zacznijmy od odpowiedzi na fundamentalne pytania – czy na Maderze można pić wodę z kranu? Zgodnie z informacjami dostępnymi na portugalskich stronach rządowych, kranówka na Maderze jest w pełni zdatna do spożytku. Co prawda część mieszkańców wyspy unika picia wody z kranu, mówiąc o jej nienajlepszej jakości, problem ten można jednak łatwo rozwiązać, kupując specjalne filtry do wody, co dodatkowo poprawi jej smak. 

Turyści, którzy zastanawiają się, czy na Maderze można pić wodę z kranu, mogą być spokojni. Co więcej, w najpopularniejszych sektorach wyspy znajdują się specjalne kraniki, z których można na bieżąco czerpać wodę. Kranówka na Maderze według unijnych norm jest jedną z najbezpieczniejszych w całej Europie, co wynika z dobrze rozbudowanej sieci wodociągowej.  

Woda kranowa na Maderze – skąd jest czerpana? Czym charakteryzuje się kranówka na Maderze? 

Skoro już wiesz, czy na Maderze można pić wodę z kranu, warto dowiedzieć się również, skąd jest ona czerpana. W przypadku Madery woda do kranów dostarczana jest z podziemnych źródeł znajdujących się w górach. Są one przez cały rok zaopatrywane spadającym na tym obszarze deszczem. Rozważając kwestię tego, czy na Maderze można pić wodę z kranu, warto również sprawdzić, jak wygląda kwestia kranówki na pobliskiej wyspie Porto Santo. Zgodnie z informacjami rządowymi, woda na tej wyspie jest odsalana i również nadaje się do spożycia.  

Czy na Maderze można pić wodę z kranu? Jak najbardziej. Jeśli jednak chcesz poprawić jej smak, zaopatrz się we właściwy filtr do wody.

Zobacz także

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz