Czy na Maderze wieje? Wiatr na Maderze - jaka jest jego siła?  - BelSole

Czy na Maderze wieje? Wiatr na Maderze – jaka jest jego siła? 

Czy na Maderze wieje wiatr? To pytanie zadaje sobie wielu turystów, którzy planują odwiedzić tę portugalskie wyspę. Przyjemna morska bryza stanowi pożądane w czasie upałów odświeżenie, jednak zbyt silne podmuchy wiatru mogą skutecznie utrudniać wakacyjne plany. Z naszego materiału dowiecie się, jaka jest siła wiatru na Maderze, a także jaki rodzaj wiatrów odnotowywany jest na tej portugalskiej wyspie. 

Czy na Maderze wieje wiatr? Jaka jest siła wiatru na Maderze? 

Zacznijmy od odpowiedzi na najważniejsze pytanie – czy na Maderze wieje wiatr? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Siłę wiatru na Maderze zazwyczaj jest umiarkowana – w zależności od konkretnego miesiąca, jego średnia prędkość waha się od około 18 do 23 km/h. Najsilniejsze podmuchy wiatru na Madarze odnotowywane są w grudniu, sierpniu, listopadzie i marcu. 

Skoro już wiemy, czy na Maderze wieje wiatr, możemy przyjrzeć się temu, z jakiego kierunku odnotowywane są podmuchy. Najczęściej na Maderze występuje północny lub północno-wschodni wiatr. Siła podmuchów na Maderze jest odczuwalna zwłaszcza w wyższych partiach wyspy. 

Czy na Maderze wieje wiatr o większej sile? Tego typu sytuacje zdarzają się sporadycznie, jednak gdy już następują, mogą prowadzić do zakłóceń w ruchu lotniczym. Tak było między innymi w lutym 2022 roku, gdy na Maderze ogłoszono żółty alert związany z silnymi podmuchami wiatru.  

Czy na Maderze wieje wiatr tropikalny? Wiatr tropikalny znad Sahary na Maderze 

Odpowiedzieliśmy już na najważniejsze pytanie – czy na Maderze wieje wiatr. Z tego powodu pozostaje nam zwrócić uwagę na specyficzne zjawisko występujące na tej wyspie. Mowa tu o leste, czyli suchym i gorącym wietrze znad Sahary. Przynosi on ze sobą drobinki piasku znad pustyni, a jego pojawienie się wiąże się z wystąpieniem krótkotrwałych upałów. 

Teraz już wiesz, czy na Maderze wieje wiatr. Dlatego pamiętaj, żeby pakując się na wyjazd, zabrać ze sobą kurtkę lub bluzę, która na pewno przyda się w trakcie wakacji na wyspie. 

Zobacz także

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz