Czy na Majorce wieje? Wiatr na Majorce - o czym warto wiedzieć przed wyjazdem - BelSole

Czy na Majorce wieje? Wiatr na Majorce – o czym warto wiedzieć przed wyjazdem

Warunki pogodowe to bez wątpienia jeden z najważniejszych czynników decydujących o kierunku wakacyjnego wyjazdu. Istotną rolę w tym kontekście odgrywa również obecność i siła występującego na danym obszarze wiatru. Dlatego w naszym artykule odpowiemy na pytanie, czy na Majorce wieje. Przeczytaj materiał, aby zgromadzić istotne z punktu widzenia turysty informacje o wietrze na Majorce. Zapraszamy do lektury.

Czy na Majorce wieje wiatr. Wiatr na Majorce – kiedy jest najsilniejszy? 

Wiatr jest istotnym składnikiem wakacyjnej pogody. Jego zbyt silne podmuchy mogą skutecznie utrudniać wypoczynek na plaży, natomiast lekka i łagodna bryza stanowi przyjemną ulgę w przypadku tropikalnych upałów. Zatem, czy na Majorce wieje wiatr? Możemy odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Podmuchy wiatru o różnej sile pojawiają się praktycznie przez cały rok.

Odpowiadając na pytanie, czy na Majorce wieje wiatr, możemy stwierdzić, że ta popularna hiszpańska wyspa cechuje się całkiem wietrznym klimatem. Wiatr na Majorce jest najsilniejszy od października do kwietnia.. W tym okresie nad wyspę nadciąga północny wiatr znad Francji, a uśrednione pomiary wskazują, że w ciągu tych miesięcy jego średnia prędkość oscyluje w granicach 16-18 km/h. Kiedy w Majorce wieje najsilniej? Jest to bez wątpienia grudzień, a jego podmuchy często przekraczają 20 km/h. Silny i zimny wiatr w połączeniu ze stosunkowo niską temperaturą wskazują, że odwiedzając Majorkę zimą i wiosną warto zaopatrzyć się w czapki i kurtki. 

Wielu turystów zastanawia się, czy na Majorce wieje latem. Oczywiście, że tak, chociaż

jego podmuchy są znacznie słabsze. Od maja do września średnia prędkość wiatru na Majorce osiąga około 12-14 km/h, a jego siła jest zdecydowanie najsłabsza w lipcu. Jak widać, nawet w najbardziej upalnych miesiącach letnich pojawia się lekki wiatr.

Teraz już wiesz, czy w Majorce wieje wiatr. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci w spakowaniu odpowiednich ubrań na Twój wakacyjny wyjazd.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz