Pogoda w Atenach w październiku, czy warto? Temperatura Ateny, czy jest ciepło i czy pada? - BelSole

Pogoda w Atenach w październiku, czy warto? Temperatura Ateny, czy jest ciepło i czy pada?

Październik to czas, gdy jesienna aura jest coraz bardziej odczuwalna w Polsce, dlatego wielu turystów postanawia poszukać odpoczynku w cieplejszym miejscu. Dlatego w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest pogoda w Atenach w październiku. Czy warto odwiedzić stolicę Grecji o tej porze roku? Dowiesz się tego z naszego materiału. Czy w Atenach jest ciepło we wrześniu,  jak często pada tam deszcz? Odpowiedzi znajdziesz w naszym materiale. 

Czy w Atenach jest ciepło w październiku?

Krótko mówiąc, pogoda w październiku w Atenach jest bardzo przyjemna. Dawno minęła fala największych letnich upałów, które mogą przeszkadzać części turystów, nadal jednak jest na tyle ciepło, by korzystać z uroków stolicy Grecji.

Temperatura w Atenach oscyluje na średnim poziomie 22-23 st. C w ciągu dnia. W dalszym stopniu jest wystarczająco ciepło, by spędzić przyjemne chwile na plaży, a taka pogoda zachęca też do wymagających większego wysiłku aktywności. Wskazania termometrów pozostają też przyjemne wieczorami – temperatura po zachodzie słońca to zazwyczaj około 17 st.C. 

Wielu turystów zastanawia się zapewne, czy  jeszcze można kąpać się na plaży w stolicy Grecji w październiku. Temperatura morza w Atenach w październiku to około 22 st.C, więc jest jak najbardziej odpowiednia do pływania. 

 

Czy w Atenach pada deszcz w październiku?

Pogoda w październiku w Atenach jest bardzo korzystna z jeszcze jednego powodu. W tym okresie rzadko pada deszcz, który mógłby przeszkadzać w realizacji wakacyjnych planów przez turystów. 

Opady deszczu w Atenach w październiku pojawiają się średnio przez 3-4 dni w skali roku. Co prawda, ich łączna suma jest nieznacznie wyższa niż w poprzednich miesiącach i wynosi średnio 25 l/m2, jednak w dalszym stopniu deszcz nie powinien być uciążliwy. 

Podsumowując, pogoda w Atenach w październiku jest idealna dla osób, które chcą spędzić czas w przyjemnym, śródziemnomorskim klimacie. Temperatury są całkiem wysokie i umożliwiają morską kąpiel, jednak czas największego upału już dawno minął. Również stosunkowa niska częstotliwość opadów deszczu sprzyja wyjazdom do Aten w tym okresie.  

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz