Czy na Majorce są orki? Orki z Majorki? - BelSole

Czy na Majorce są orki? Orki z Majorki?

Pisaliśmy już o delfinach na Korfu i rekinach na Sycylii jednak pora zadać najważniejsze pytanie – czy w wodach Morza Śródziemnego w pobliżu Majorki, są orki? I nie chodzi nam o te z gier. Oto poważny przewodnik po faunie wybrzeża Balearów

Orki z Majorki czy orki z Morza Śródziemnego?

Majorka znajduje się na Morzu Śródziemnym w archipelagu Balearów, w pobliżu Hiszpanii i na zachód od Korsyki i Sardynii. Dzięki umiejscowieniu na Morzu Śródziemnym, które jest morzem ciepłym znajdziecie przy wybrzeżach wiele ciekawych zwierząt – w tym delfiny, wieloryby oraz wiele gatunków ryb. Co ciekawe największe ssaki występują także przy brzegach i można je spotkać na specjalnych rejsach-atrakcjach gdzie główną atrakcją jest właśnie obserwacja delfinów czy wielorybów. Co z Orkami? Czy występują obok Majorki na Morzu Śródziemnym? Tak! Występują na jego dużej części. W okolicach Majorki macie szansę zobaczyć Orki. 

Ataki Orek na łodzie

Te największe z rodziny delfinowatych są widywane często w okolicach wysp, często też wchodzą w interakcję z łodziami… taranując je. W 2020 roku zarejestrowano ponad 30 ataków Orek na łodzie w pobliżu Hiszpanii. Zwierzęta uderzają w łodzie swoimi ciałami nawet przez parę godzin, często niszcząc je. Niektórzy uważają, że wrogość może być wynikiem przełowienia tuńczyka błękitnopłetwego – podstawowego źródła pożywienia ssaków, przez co Orki mogą być głodne i zachowywać się agresywnie wobec łodzi. Orki z Majorki nie są więc najmilszymi z ssaków wodnych i delfinów

Czy na Majorce są Orki?

orki obok Majorki
Oto gdzie występują Orki na Morzu Śródziemnym

Wiele firm i lokalsów na Majorce prowadzi rejsy z obserwacją delfinów przy wybrzeżach Majorki – mając szczęście może i zobaczycie największe z delfinów czyli Orki. Cena za taki rejs to od 40 – 80 EUR za osobę, za około 3 – 4 godziny rejsu. Pamiętajcie, że mając chorobę morską, możecie dość mocno 'ucierpieć’ na takim rejsie.

Powodzenia więc w szukaniu orek na Majorce!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz