Jaka jest temperatura wody na Majorce w lipcu i sierpniu? Czy woda jest ciepła?

„Maaaajoooorka”- kto z nas nie zna tej piosenki? Majorka to bardzo popularna, hiszpańska wyspa na Balearach, która od lat jest częstym celem wycieczek polskich turystów, a także niemieckich emerytów. Jaką temperaturę wody możemy spotkać na Majorce w lipcu i w sierpniu? Czy morze będzie wtedy ciepłe, czy bardzo ciepłe? 

Nie zaskoczcie się i sprawdźcie czy można się kąpać w lipcu i w sierpniu na Majorce! 

 

Czy woda na Majorce w lipcu jest ciepła?

 

Lipcowa temperatura wody na Majorce należy do bardzo przyjemnych. Jest to około 25 stopni Celsjusza, więc idealnie na długie, morskie kąpiele. Nieco cieplejsza woda będzie na południu wyspy w okolicach Palmy, niż na północy koło Alcudii. W dodatku, może to być jedyne orzeźwienie w upalnie dni (oprócz hotelowego prysznica lub basenu), bo miesiąc ten na Majorce jest prawie bezdeszczowy. Z pewnością krystalicznie czysta woda zawróci Wam w głowie!

 

Czy woda na Majorce w sierpniu jest ciepła?

 

Sierpień, jak to w okolicy Morza Śródziemnego, jest naprawdę gorący, a temperatura wody nie różni się zbyt od tej lipcowej. Może być co najwyżej o 1°C wyższa, więc śmiało można się spodziewać 25°C – 26°C w morzu, w zależności od miejsca w którym będziemy plażować. To w sam raz aby zażyć przyjemnej ochłody, w przerwie od kąpieli słonecznej, na jednej z  plaż na Balearach! Nie wiesz jeszcze którą wybrać? Nasz przewodnik o najlepszych plażach na Majorce Ci w tym pomoże!

Zobacz także:

Dodaj komentarz