Czy na Sardynii jest lotnisko? Lotniska na Sardynii - BelSole

Czy na Sardynii jest lotnisko? Lotniska na Sardynii

Chcecie udać się na Sardynię i nie wiecie czy na Sardynii jest lotnisko? Czy można tam lecieć samolotem i jakie są lotniska na Sardynii? Oto przewodnik po portach lotniczych Sardynii

Tak, na Sardynii jest parę lotnisk dopuszczonych do międzynarodowego ruchu lotniczego. Jest parę większych lotnisk na które latają samoloty z Polski. Jakie to porty lotnicze?

 

Lotnisko Cagliari-Elmas

 

Porto lotniczy Cagliari to najpopularniejsze i największe lotnisko na Sardynii, w 2019 obsłużyło 4,747,806 pasażerów. Położony jest 4 km na zachód od tego największego miasta Sardynii Cagliari. Znajdziecie tutaj wiele sklepów w strefie bezcłowej oraz 11 restauracji, chociaż sam port jest mały. Wszystkich obiektów jest około 29 na całym lotnisku – szału nie ma jeśli chodzi o duże zakupy, więc może warto pomyśleć o zakupach na Sardynii wcześniej niż na lotnisku. Znajdziecie tutaj także przechowalnie bagażu i bankomat. Do Cagliari dolecicie z Krakowa oraz Warszawy.

Dane lotniska:
Via dei Trasvolatori, 09067 Elmas CA, Italy
Numer telefonu: +39 070 211211
info@cagliariairport.it

Parking i wypożyczalnia samochodów na lotnisku Cagliari

Na lotnisku Cagliari znajdziecie też oczywiście wypożyczalnie samochodów i parkingi mieszczące się przed lotniskiem, dostępne są także parkingi zadaszone po prawej stronie wejścia na lotnisko.

Wifi na lotnisku Cagliari

Na terenie portu lotniczego Cagliari znajduje się sieć WIFI i jest darmowa!

Dojazd pociągiem i autobusem Cagliari do lotniska

Pomiędzy centrum Cagliari a lotniskiem Cagliari – Elmas, kursuje regularny pociąg/kolejka. Podróż z Dworca Głównego Cagliari do lotniska trwa 5 min.

 

Port Lotniczy Olbia Costa Smeralda

 

To drugie największe lotnisko na Sardynii, w 2019 obsłużyło 2,978,769 pasażerów. Znajduje się zaraz obok miasta Olbia, na północy wyspy. Latają tutaj samoloty czarterowe z Polski oraz LOT z Warszawy. Od czerwca 2021 będą latać tutaj samoloty z Katowic. To małe lotnisko z niewielką ilością sklepów i usług, znajdziecie tutaj jednak sklepy, restauracje, bankomaty i terminal wypożyczalni samochodów w Olbia. 

Dane lotniska:
Aeroporto Costa Smeralda, 07026 Olbia SS, Italy
+39 0789 563 444
WhatsApp +39 345 1542636

Olbia lotnisko transport

Lotnisko połączone jest z większością dużych miast na wyspie autobusami, z Olbią łączą ją autobusy numer 2 i 10. Najbliższa stacja kolejowa jest w centrum miasta. Obok lotniska Olbia znajduje się także terminal taksówek.

Parking i wypożyczalnia aut lotnisko Olbia

Przy lotnisku znajduje się parking oraz wypożyczalnia samochodów. Parking kryty jest wiatami, znajdziecie tutaj 1100 miejsc parkingowych.

 

Port Lotniczy Alghero–Fertilia

 

To trzecie największe lotnisko na Sardynii, w 2019 obsłużyło 1,390,379 pasażerów. Znajduje się na północno-wschodniej części wyspy na północ od miasta Alghero. Dolecicie tutaj z Warszawy i Katowic. Znajdziecie tutaj sklepy, restauracje, aptekę, bankomat. Możecie wykupić też usługę fast-track.

Dane lotniska:
07041 Alghero (SS)
E-mail: algheroairport@sogeaal.it
Tel.: (+39) 079 935282 / (+39) 070 935011
Fax: (+39) 079 935219

Dojazd z lotniska Alghero

Alghero znajduje się około 10 km, a Sassari 33 km od lotniska i można do nich dojechać autobusami z portu lotniczego. Przystanek znajduje się 150 m od wyjścia z lotniska. Najbliższa stacja kolejowa jest w Sassari.

Parking i wypożyczalnia samochodów Alghero

Znajdziecie tutaj też terminal firm wypożyczających samochody na lotnisku Alghero.

Darmowe WIFI na lotnisku Alghero

Tak, na lotnisku Alghero znajduje się sieć wifi, jest ona darmowa dla turystów.

 

Lotniska na Sardynii

 

lotniska na Sardynii

1) Port Lotniczy Cagliari – Elmas 2) Port Lotniczy Olbia Costa Esmeralda 3) Port Lotniczy Alghero – Fertilia

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz