Czy na Sycylii można pić wodę z kranu? Zdaniem lokalsa - BelSole

Czy na Sycylii można pić wodę z kranu? Zdaniem lokalsa

Jadąc do Włoch, możemy zadać sobie pytanie – czy picie wody z kranu na największej wyspie Europy jest bezpieczne? Często miejsca z niewydajną infrastrukturą wodno-kanalizacyjną oznaczają przymus kupowania butelek z wodą. Jak jest na Sycylii? Rozmawialiśmy z Alessandrą, wieloletnią mieszkanką Trapani i Palermo.

Z zasady na terenie Sycylii woda z kranu jest wodą pitną, chociaż może mieć metaliczny posmak jeśli pochodzi z Etny. Dziwny smak wody możemy spotkać także jeśli chodzi o obszary zbocza wulkanu, Taorminy czy w Katanii. Miejsca publiczne oraz fontanny zazwyczaj oznaczone są znakami informującymi o tym czy woda jest pitna czy też nie. Jeśli na poidełku umieszczony jest znak z napisem „potabile” oznacza to, iż woda jest zdatna do picia.

Włoskie ministerstwo zdrowia podaje, woda we Włoszech i na Sycylii jest dobrej jakości. Nie zawsze jednak warto ją pić.

Syrakuzy Woda

Czy należy brać ze sobą butelki z węglem do oczyszczania wody? zdecydowanie polecamy! Nie tylko ze względu na czystość wody ale także ze względu na wysokie temperatury na Sycylii – pamiętajcie aby się nawadniać! Co jednak mają do powiedzenia mieszkańcy Sycylii na temat wody i jej czystości? Będąc gośćmi bnb Alessandry zapytaliśmy jak to jest z tą wodą w kranach na Sycylii? Czy można ją pić bez obaw?

Brudna Woda

Według wieloletniej mieszkanki Palermo i Trapani wody z kranów lepiej nie pić, nie ze względu na jakość, a infrastrukturę i zbiorniki wodne, które pozostawiają wiele do życzenia. Poradziła nam by zaopatrzyć się wodę butelkowaną. Ciekawostką jest też to, iż według niej cała infrastruktura poniżej Neapolu(włączając) wymaga wielu napraw i sama raczej nie pija wody z kranu nigdzie na południu Włoch. Czy należy więc słuchać mieszkańca czy też może instytucji?

Wino Segesta

My wodę z kranu ograniczaliśmy na wyjazdach, zazwyczaj kupowaliśmy duże sześciopaki dwulitrowych butelek wody, które kosztują grosze – niestety nie są dobre dla środowiska. Następnie postanowiliśmy użyć wielorazowych butelek z filtrami węglowymi – wydają się być najbardziej odpowiednie, a czasami podpijmy nawet wodę z kranu. Nie pijcie jednak wody z fontanny, lepiej wybrać dobre wino.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz