Czy w Barcelonie jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo w Barcelonie, niebezpieczne dzielnice - BelSole

Czy w Barcelonie jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo w Barcelonie, niebezpieczne dzielnice

Barcelona jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Hiszpanii. Turyści ściągają tu wręcz masowo. Miasto łączy możliwość poznania hiszpańskiej kultury i historii z możliwością podziwiania architektury, imprezowania czy pójścia na plażę. Czy bezpiecznie jest jechać do Barcelony? Na co należy uważać w Barcelonie? Czy w Barcelonie kradną? Oto porady dla jadących do Barcelony.

Na co uważać w Barcelonie

Do Barcelony każdego roku ściągają miliony turystów. Duża liczba turystów sprawia, że miasto pełne jest kawiarni, restauracji i klubów, ale nie tylko.

Jeśli interesują Cie zamieszki w Barcelonie w 2019, zapraszamy do lektury  także tutaj.

Wraz z turystami pojawiają się też złodzieje. Kradzieże kieszonkowe to prawdziwa plaga w Barcelonie. Będąc w mieście należy uważać. Wartościowe przedmioty najlepiej trzymać w wewnętrznych kieszeniach. Najlepiej nie wyróżniać się z tłumu drogimi zegarkami, telefonami czy aparatami fotograficznymi. Chodzić po mieście pewnie – złodziej jest w stanie zauważyć zagubionych turystów będących łatwym celem. Lepiej ubrać się tak, by wmieszać się w kataloński tłum.

Barcelona Ulice Bezpieczeństwo

Do kradzieży kieszonkowych dochodzi na plażach i w okolicach głównych atrakcji atrakcji takich jak Sagrada Família. Ale nie tylko. Dochodzi do nich również w kawiarniach i restauracjach. Swoje rzeczy trzeba trzymać zawsze pod ręką i nie spuszczać z nich wzroku. Pozostawienie torby na ziemi lub daleko postawionym krześle może się źle skończyć.

W Barcelonie należy uważać na sztuczki stosowane przez kieszonkowców. Jeśli z dziwnych przyczyn otacza Was tłum to znak, że lepiej szybko iść w inne miejsce. Ludzie zaczepiający na ulicy pod najróżniejszymi pretekstami czy przypadkowo wywracający się przed Wami – to również sposoby na odwrócenie uwagi. Kieszonkowcy działają w grupach i są wszędzie – od okolic atrakcji turystycznych po środki komunikacji publicznej. W Barcelonie należy uważać również na fałszywych policjantów „w cywilu”, a także na wszelkiego rodzaju grajków ulicznych, grę w trzy kubki czy inne tego typu oszustwa.

Nie oznacza to oczywiście, że chodzenie po Barcelonie i słynny, La Rambla jest niebezpieczne. Zachowując zdrowy rozsądek powinno udać się uniknąć kradzieży. Główny deptak Barcelony oraz najstarsza dzielnica Ciutat Vella mogą być niebezpieczne zwłaszcza wieczorami.

Barcelona nocą

Niebezpieczne miejsca w Barcelonie

Zwłaszcza nocą najlepiej nie zapuszczać się w zakamarki El Raval. To zabytkowa dzielnica Barcelony zamieszkana w połowie przez imigrantów. Media nie bez powodu nazywają El Raval najniebezpieczniejszym obszarem w Barcelonie. Jeśli koniecznie musicie się tu wybrać to zwłaszcza w nocy najlepiej wybrać się dużą grupą, ignorować zaczepki i unikać ciemnych uliczek. Wieczorami od El Raval bezpieczniejszym miejscami są Gracia, Eixample czy na przykład Sarrià.

W 2017 roku przy La Rambla w Barcelonie i w Cambriis doszło do serii zamachów terrorystycznych w którym zginęło 16 osób,a ponad 140 zostało rannych. Nie da się ukryć, że zagrożenie terrorystyczne w Barcelonie istnieje. To turystyczne centrum na którego zwrócone są oczy świata.

Należy jednak mieć nadzieję, że hiszpańskie służby wyciągnęły wnioski z tragicznych wydarzeń z sierpnia 2017 roku i teraz Barcelona jest bezpieczniejsza pod względem zagrożenia zamachem terrorystycznym.

Barcelona – pozostałe zagrożenia

Kieszonkowcy, oszuści czy potencjalne zagrożenia turystyczne nie są jedynymi rzeczami na które warto zwrócić uwagę wybierając się do Barcelony. Pozostałe są jednak znacznie bardziej przyziemne. W mieście może być ekstremalnie gorąco.

Jeśli napotkacie falę upałów w Barcelonie należy pamiętać o nakryciu głowy, kremach z filtrem oraz o nawodnianiu organizmu. W upały alkohol klepie mocniej więc podczas wakacji w Barcelonie lepiej nie pić za dużo.

Jeśli wybraliście się do Barcelony samochodem (patrz także przepisy drogowe w Hiszpanii) pamiętajcie – nie wolno jeździć w klapkach i rozmawiać przez telefon komórkowy. W Barcelonie pojawiają się też oszuści próbujący wymusić haracze za „ochronę” samochodu pozostawionego na parkingu.

Plaża w Barcelonie

W Barcelonie uważać trzeba też na kąpiele na plażach. Jeśli na plaży powiewa czerwona flaga oznacza to, że kategorycznie nie wolno wchodzić do wody. W Barcelonie nie rozmawiajcie na tematy polityczne. Niezależnie od tego czy popieracie starania Katalonii w drodze do niepodległości czy nie. Nigdy nie wiadomo z kim ma się do czynienia. W Barcelonie teoretycznie można pić wodę z kranu ale jak zawsze i wszędzie – lepiej iść do sklepu i kupić sobie najtańszą butelkę.

Jeśli interesują Cie zamieszki w Barcelonie w 2019, zapraszamy do lektury  także tutaj.

Podsumowując można stwierdzić, że Barcelona jest miastem dość bezpiecznym jeśli oczywiście zachowuje się zdrowy rozsądek.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz