Kolejka linowa Trapani - Erice. Funivia Trapani-Erice - ceny i opinie - BelSole

Kolejka linowa Trapani – Erice. Funivia Trapani-Erice – ceny i opinie

Erice to ciekawie położone turystyczne miasteczko w północno-zachodniej części Sycylii. Po odwiedzeniu salin w Trapanii dobrym pomysłem na kolejną wycieczkę jest stara osada położona na wzgórzu górującym nad miastem. Jednym ze sposobów dojazdu do Erice jest kolejka linowa Funivia di Erice. Ile kosztuje przejazd kolejką linową z Trapani do Erice? Ile trwa przejazd? Dziś przyglądamy się kolejce linowej do Erice.

Pierwsze pomysły o budowie kolejki z Trapani do Erice pojawiły się jeszcze w latach międzywojennych. Do realizacji projektu doszło jednak dopiero po wojnie. Praca nad budową linii zaczęła się w 1956 roku. Projekt został ukończony w 1965 roku ale musimy uspokoić. Dzisiejsze wagoniki nie są tymi, które wtedy oddano do użytku. Linia przeszła znaczną modyfikację w 2005 roku. Dziś w ramach kolejki linowej z Trapani do Erice jeżdżą 42 nowoczesne wagoniki mieszczące maksymalnie po 8 pasażerów.

Poza jazdą malowniczymi serpentynami najlepszym sposobem na dostanie się do Erice jest przejazd kolejką linową z Trapani. Nawet jeśli nie macie zamiaru zwiedzać miasteczka to kolejka sama w sobie również jest atrakcją turystyczną. Przejazd z Trapani ze stacji położonej na wysokości około 40 m n.p.m. do stacji w Erice na wysokości 703 metrów n.p.m. trwa około 10 minut.

To przejazd znacznie dłuższy niż chociażby kolejka linowa w Porto. Podczas jazdy w dość wygodnych i zadbanych wagonikach podziwiać można widok na słynne saliny w Trapani i miasto, a także na Egady.

Ile to kosztuje i dlaczego tak drogo?


Bilet w jedną stronę kosztuje 5,50 EUR. Przejazd w dwie strony jest droższy i kosztuje 9 EUR (38,15 zł). Wszystkim tym, którym spodobała się jazda wte i wewte polecić można bilet na 10 przejazdów kosztujący 24 EUR, bilet tygodniowy za 27 EUR lub miesięczny za 90 EUR. Dla lokalsów jest taniej. Mieszkańcy prowincji Trapani płacą odpowiednio 4 i 6,50 EUR.

W sezonie turystycznym kolejka linowa z Trapani działa od 13 do 23:00 w poniedziałki, a od wtorku do piątku od 8:30 do 23:00. W weekendy czynne jest jeszcze inaczej – od 9:00 do północy. W szczycie sezonu (od 08.07 do 01.09) kolejka czynna jest od 13:00 do 1:00 w poniedziałki oraz od 8:05 do 1:00 od wtorku do piątku. W niedziele od 9:05 do 2:00. Osoby odwiedzające Sycylię poza sezonem muszą liczyć się z tym, że godziny otwarcia są nieco gorsze. Poza sezonem czynne maksymalnie do 20:30.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz