Czy na Wyspy Kanaryjskie potrzebny jest paszport? Czy dowód osobisty? - BelSole

Czy na Wyspy Kanaryjskie potrzebny jest paszport? Czy dowód osobisty?

Lecąc na wakacje na piękne wyspy kanaryjskie należy się zastanowić, czy na Wyspy Kanaryjskie potrzebny jest paszport? Jakie dokumenty wziąć na Wyspy Kanaryjskie? Czy wystarczy dowód osobisty? Oto co dla Was mamy! A mamy odpowiedzi!

 

Jakie dokumenty na Wyspy Kanaryjskie?

 

Podchodząc do problemu dokumentów na Wyspach Kanaryjskich i do tego czy trzeba mieć dowód osobisty czy paszport, musicie wiedzieć, że nie wszystkie kraje w UE na wszystkich swoich terenach respektują tylko dowód osobisty. Czy należy do nich Hiszpania na Wyspach Kanaryjskich?

Jak wiecie Hiszpania należy do strefy Schengen oraz do Unii Europejskiej i w tym wypadku Wyspy Kanaryjskie mają podobne prawo jak kontynentalna Hiszpania. Na Wyspy Kanaryjskie nie potrzebujecie paszportu, wystarczy Wam dowód osobisty – pamiętajcie, że musi być on ważny oraz, że prawo jazdy czy karta bankowe nie jest uznawana za ważny dokument. Czy na wszystkie Wyspy Kanaryjskie nie trzeba mieć paszportu? Zobaczmy!

 

Czy trzeba mieć paszport na Gran Canarie?

Jeśli chodzi o Gran Canarię, nie potrzebujecie paszportu, żeby wlecieć na Gran Canarię – wystarczy dowód osobisty. Jak już wylądujecie, może znajdziecie najpiękniejsze atrakcje na Gran Canarii?

Czy trzeba mieć paszport na Teneryfe?

Podobnie jak w przypadku Gran Canarii, nie potrzebujecie dowodu by wlecieć na Teneryfę! Będziecie mogli pozwiedzać najlepsze atrakcje Teneryfy.

Czy trzeba mieć paszport na Lanzarote?

Na Lanzarote wystarczy ważny dowód osobisty by spokojnie wlecieć i się dobrze bawić! Nie potrzeba paszportu! Chyba nie musimy Was zachęcić do zwiedzenia najpiękniejszych miejsc na Lanzarote?

Czy trzeba mieć paszport na Fuerteventure?

Na Fuerteventura nie ma wymogu posiadania paszportu, no chyba, że Wasz dowód jest nieważny. Jeśli jednak wszystko z dowodem jest ok, możecie użyć dowodu. Zobaczcie też atrakcje Fuertyventury!

Czy trzeba mieć paszport na La Palmę?

Na La Palmę nie potrzebujecie paszportu, wystarczy okazać dowód osobisty.

Czy trzeba mieć paszport na La Gomerę?

Na tą piękną wyspę, nie potrzebujecie paszportu – ale weźcie ze sobą ważny dowód. Taki dokument jest Wam potrzebny na tej Wyspie Kanaryjskiej

 

Jak widzicie, finalnie podsumowując kwestie dokumentów na Wyspach Kanaryjskich. Nie potrzebujecie tutaj paszportu, wystarczy dowód osobisty – oczywiście Wasz! Bawcie się dobrze na Kanarach! Poczytajcie też więcej o tym na https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_pl.htm

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz