Czy Rzym leży nad Morzem? Czy w Rzymie jest plaża? - BelSole

Czy Rzym leży nad Morzem? Czy w Rzymie jest plaża?

Jeśli wybieracie się do Rzymu i chcecie poplażować, zastanawiacie się więc pewnie czy Rzym leży nad Morzem? Czy Rzym ma dostęp do Morza? Oto odpowiedź na to czy i nad jakim Morzem leży Rzym.

Plażowanie w Rzymie? Morze w Rzymie? Brzmi kosmicznie? Może niekoniecznie – zaraz się dowiecie jak daleko Rzym jest od Morza!

Czy Rzym ma dostęp i leży nad morzem?

Czy w Rzymie można iść na plażę? Rzym znajduje się dość blisko Morza na półwyspie Apenińskim w centrum Włoch. To ogromne miasto, jedno z największych w Europie – jednak czy jego granice sięgają Morza Tyrreńskiego? Morza Śródziemnego? Czy może Morza Adriatyckiego?! Zobaczcie gdzie leży Rzym i czy leży nad Morzem:

Czy Rzym ma dostęp do Morza

Jak widzicie po granicy Comude di Roma, Rzym ma dostęp do Morza Tyrreńskiego (część basenu Morza Śródziemnego). Jednak samo centrum Rzymu znajduje się daleko od Morza Śródziemnego, i żeby dojechać z okolic Koloseum potrzebujecie około 40 min samochodem (bez korków) lub około 1h 10 min komunikacją miejską. Morze Śródziemne styka się z południowo-zachodnią granicą miasta i gminy. Plaże w Rzymie znajdziecie w okolicy Tor Paterno i w Ostii (zobaczcie plaże Ostii)

Zatem Rzym ma dostęp do Morza Śródziemnego i możecie spokojnie iść na plażę w Rzymie! Bawcie się dobrze!

Możemy Wam polecić ostatni przebojowy tekst o Rzymie, czyli najlepsze darmowe atrakcje Rzymu i sprawdźcie temperaturę Morza Śródziemnego podczas wycieczki!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz